معماری و طراحی مسکونی لوکس
 
 

طراحی و معماری ساختمان لوکس برای ما تداعی کننده یک خانه بزرگ و اشرافی است. اهمیت معماری و طراحی مسکونی لوکس فقط به بزرگ بودن آن نیست، بلکه شامل استفاده از مصالح و نحوه معماری ساختمان هم می‌شود. در این مطلب قصد داریم شما را ویژگی‌های معماری مدرن ساختمان لوکس آشنا کنیم.

@title

معماری مدرن ساختمان لوکس

موارد زیر مهم‌ترین شاخصه‌های با اهمیت برای طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.


طراحی معماری ساختمان لوکس

یکی از موارد با اهمیت در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس منطقه‌ای است که ساختمان در آن بنا می‌شود. مشتریان به منطقه ساخت اهمیت زیادی می‌دهند و اغلب آن‌ها ترجیح می‌دهند ساختمانی را انتخاب کنند که در مناطق خلوت و دنج باشد و آب و هوای خوبی داشته باشد؛ طراحی معماری ساختمان لوکس در یک منطقه پر سر و صدا که ساکنین آن آرامش نداشته باشند از نظر مشتریان ارزش زیادی ندارد. به همین دلیل معماری و طراحی مسکونی لاکچری در محله‌های خلوت بیشتر مشاهده می‌شود.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که معماری و طراحی مسکونی لوکس در مناطق خلوت بر قیمت ساختمان تاثیر می‌گذارد و موجب افزایش آن می‌شود.

نما ساختمان در معماری و طراحی مسکونی لوکس

ویژگی بااهمیت و شاخصی که نشان دهنده طراحی معماری ساختمان لوکس است، نمای آن است. کسی که ساختمان را از بیرون می‌بیند با توجه به ظاهر و نوع مصالحی که برای ساخت نما به کار رفته است در مورد معماری آن نظر می‌دهد.

معماری مدرن ساختمان لوکس یکی از سبک‌های پرطرفدار برای ساخت نمای ساختمان است. البته برخی از افراد هم ترجیح می‌دهند از سبک کلاسیک برای معماری و طراحی مسکونی لاکچری استفاده کنند. قاعدتا این دو شیوه معماری و طراحی تفاوت‌های اساسی در نحوه طراحی و نوع مصالح دارند.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه طراحی معماری مسکونی بپردازید.


معماری مدرن ساختمان لوکس و معماری کلاسیک

معماری مدرن ساختمان لوکس از قوانین و ضوابط مدرن پیروی می‌کند. اصول معماری مدرن بر اصل سادگی، کارایی و عملکردی بودن تکیه دارد و سعی می‌کند تزئینات اضافه و تجملات را حذف کند. اما در معماری و طراحی مسکونی لوکس با سبک کلاسیک توجه به جزئیات و تزئینات اهمیت زیادی دارد و از متریال‌هایی استفاده می‌شود که سادگی و زیبایی را به نمایش بگذارند.

یکی دیگر از تفاوت‌های معماری مدرن ساختمان لوکس با معماری کلاسیک در تنوع مصالحی است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نمای کلاسیک از مصالح با تنوع کمتری استفاده می‌شود درحالی که در معماری مدرن ساختمان لوکس از مصالح متنوع‌تری استفاده می‌شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.


کیفیت مصالح ساختمانی در طراحی معماری ساختمان لوکس

یکی از عوامل تاثیرگذار بر معماری و طراحی مسکونی لوکس انتخاب کیفیت مصالح است. استفاده از مصالح باکیفیت و مرغوب در معماری و طراحی مسکونی لاکچری باعث می‌شود نظر افراد مختلف جلب شود. قطعا شما هم وقتی وارد ساختمانی می‌شوید که سرامیک کف یا دیوارپوش‌های آن باکیفیت و مرغوب است و درخشندگی و زیبایی منحصر به فرد دارد، به لوکس و لاکچری بودن آن اقرار می‌کنید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید وقتی از مصالح مرغوب و باکیفیت در طراحی معماری ساختمان لوکس استفاده می‌شود، می‌توان انتظار داشت مصالح مقاوم و ماندگار باشد و در بازه زمانی کوتاهی نیاز به بازسازی و تعمیر نداشته باشند.

مواردی که در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس باید با دقت انتخاب شوند شامل موارد زیر است.

پوشش سقف در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

انتخاب کف‌پوش در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

انتخاب دیوارپوش در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

انتخاب درب و پنجره در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

مساحت ساختمان در معماری و طراحی مسکونی لوکس

وقتی صحبت از معماری مدرن ساختمان لوکس است، نباید مساحت ساختمان را فراموش کنیم. معمولا ساختمان‌های مسکونی لوکس مساحت زیادی دارند و طراح یا معمار ساختمان می‌تواند طرح‌های مورد نظر را اجرا کند. در ساختمان بزرگ قابلیت اجرای طرح‌های مختلف وجود دارد، در حالی‌که در ساختمان‌های کوچک محدودیت‌هایی وجود دارد.

به طور مثال معماری و طراحی مسکونی لوکس و طراحی لابی در یک ساختمان با مساحت بزرگ امکان‌پذیر است. لابی در ساختمان مسکونی به محوطه‌ای برای ورود و خروج ساکنین گفته می‌شود. لابی باید محلی ساکت و آرام باشد و در طراحی آن فضایی برای نشستن در نظر گرفته شود. شرکت مهندسی ابراهیم زاده مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز طراحی مدرن ساختمانی را در اختیار شما قرار دهد.

نورپردازی در معماری و طراحی مسکونی لوکس

نورپردازی در معماری مدرن ساختمان لوکس اهمیت ویژه‌ای دارد. هر قدر هم در معماری مدرن ساختمان لوکس از مصالح باکیفیت و مرغوب استفاده شده باشد اگر نورپردازی مناسب نباشد، شکوه و زیبایی ساختمان به نظر نمی‌آید. نورپردازی در معماری مدرن ساختمان لوکس با استفاده از تجهیزات زیر انجام می‌شود.

هالوژن در معماری مدرن ساختمان لوکس

چراغ سقفی در معماری مدرن ساختمان لوکس

چراغ چمنی در طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

چراغ نما در طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

چراغ دکوراتیو در طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

چراغ دیواری در طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی


پلان ساختمان در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

پلان ساختمان لوکس ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فردی دارد. در طراحی معماری ساختمان لوکس باید به سبک زندگی فرد و نیازهایی که به واسطه زندگی در این ساختمان باید برآورده شود توجه می‌شود. به طور مثال برای برخی از کارفرمایان طراحی ورودی ساختمان یا برای برخی دیگر طراحی فضای سبز اهمیت بیشتری دارد. در این موارد طراحی معماری ساختمان لوکس باید با در نظر داشتن فضای سبز محوطه ورودی و روف گاردن انجام شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های پلان که در معماری و طراحی مسکونی لاکچری اهمیت دارد، کثرت و تنوع فضاها است. معماری و طراحی مسکونی لاکچری فضاهایی که باید مورد توجه قرار بگیرد و مساحت بزرگی داشته باشد شامل موارد زیر است.

معماری و طراحی مسکونی لاکچری در فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب

معماری و طراحی مسکونی لاکچری در فضاهای عمومی مانند اتاق پذیرایی

معماری و طراحی مسکونی لاکچری در فضاهای واسط مانند ورودی اصلی یا راهرو


طراحی داخلی خانه‌های لوکس

با توجه به اینکه طراحی معماری ساختمان لوکس در تمام قسمت‌های ساختمان مشاهده می‌شود و فقط محدود به نما یا لابی نیست، لازم است معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس را در هر کدام از فضاهای ساختمان بررسی کنیم.


اتاق خواب در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

یکی از کارهایی که برای معماری و طراحی مسکونی لوکس می‌توانیم انجام دهیم، طراحی اتاق خواب مستر است. اتاق خواب مستر بزرگترین اتاق در منزل است که از لحاظ کاربردی کامل است و از لحاظ زیبایی حرف اول را می‌زند.

اگر می‌خواهید اتاق خواب با معماری و طراحی مسکونی لاکچری داشته باشد بهتر است از طراحی حمام و سرویس بهداشتی داخل اتاق خواب مستر غافل نشوید؛ حتی در این اتاق‌ خواب‌ها می‌توان از مبلمان یا تلویزیون هم استفاده کرد.

اتاق لباس در طراحی معماری ساختمان لوکس

اتاق لباس یا کلوزت یکی دیگر موارد بااهمیت برای طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی است. کارایی اتاق لباس مانند کمد دیواری است؛ اما به دلیل اینکه فضای بیشتری دارد، موجب لاکچری شدن فضای خانه می‌شود و نظم و زیبایی خاصی به آن می‌دهد. از این اتاق برای نگهداری لباس، کیف و کفش و کراوات و ... استفاده می‌شود.

در معماری و طراحی مسکونی لاکچری اتاق لباس می‌توان از کمدهای دیواری با درب ریلی استفاده کرد. حتی می‌توان درب‌های کمد دیواری را هم با شیشه یا آینه طراحی کرد.

فضای ورزشی در طراحی معماری ساختمان لوکس

فضای ورزشی در ساختمان‌های لوکس و بزرگ طراحی و ساخته می‌شود تا ساکنین برای انجام فعالیت ورزشی نیازی به خروج از منزل نداشته باشند.

اگر می‌خواهید یک خانه لوکس طراحی کنید می‌توانید هزینه‌ای به ساخت باشگاه، استخر، سالن بیلیارد اختصاص دهید. همچنین طراحی و ساخت حمام‌های خاص مانند سونا، اسپا یا اتاق بخار از موارد بااهمیت دیگری هستند که جای آن‌ها در خانه‌های لوکس محفوظ است.

آشپزخانه در معماری و طراحی مسکونی لاکچری

یکی از مواردی که در طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی باید به آن توجه شود، طراحی آشپزخانه است. ظاهر و سبک معماری آشپزخانه لوکس و ابزارها و وسایلی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد با یک آشپزخانه معمولی تفاوت‌های اساسی دارد.

به طور مثال اگر در طراحی آشپزخانه از بار یا جزیره استفاده کنید یا اینکه دور آن چند عدد صندلی شیک قرار دهید، می‌توانید یک طراحی معماری لوکس ایجاد کنید. همچنین استفاده از نورپردازی‌های خاص و شیک در آشپزخانه باعث می‌شود جلوه و نمای زیباتری را شاهد باشیم.

معماری مدرن ساختمان لوکس با روف گاردن

یکی دیگر از مواردی است که در طراحی و ساخت خانه‌های لوکس مورد توجه قرار می‌گیرد روف گاردن است. روف گاردن به فضای سبزی روی پشت بام گفته می‌شود که گل‌ و گیاهان مختلفی را می‌توان روی آن کشت کرد. برای اینکه شرایط مطلوبی برای رشد گیاهان ایجاد شود، بستر رشد آن‌ها در ارتفاعی بالاتر از سطح خاک زمین شکل می‌گیرد. در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس می‌توان بخش‌های نشیمن و کنترل دما هم در روف گاردن طراحی کرد.

اتاق مطالعه در معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس

طراحی اتاق مطالعه برای معماری و طراحی مسکونی لوکس فقط در خانه‌های با متراژ زیاد امکان‌پذیر است. در این اتاق‌ها لازم است آرامش و سکوت برقرار باشد. همچنین لازم است برای طراحی اتاق مطالعه در طراحی معماری ساختمان لوکس وسایل و دکوراسیون به دقت انتخاب شوند.

معماری مدرن ساختمان لوکس در طراحی پارکینگ

پارکینگ در ساختمان‌های مسکونی برای ساکنین حائز اهمیت است. اگر می‌خواهید معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس باشد باید پارکینگ بزرگ و مجهز به سنسورهای هوشمند نصب کنید. در طراحی معماری ساختمان لوکس با نزدیک شدن اتومبیل درب‌ها باز و چراغ‌ها روشن می‌شوند.


فناوری‌های نوین و معماری ساختمان لوکس مسکونی

معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس شامل استفاده از لوازم و تجهیزات الکترونیکی مطابق فناوری‌های نوین است. نمی‌توانید ادعا کنید معماری و طراحی مسکونی لوکس نیازی به جدیدترین درب‌بازکن‌های تصویری ندارد یا اینکه به سنسورهای هوشمند نیاز ندارد.

برای معماری و طراحی مسکونی لوکس بهتر است درب‌های پارکینگ را به سنسورهای هوشمند مجهز کنید تا با استفاده از ریموت یا از راه دور و با استفاده از گوشی تلفن همراه بتوانید آن را باز و بسته کنید.

همچنین بهتر است برای معماری و طراحی مسکونی لوکس سیستم روشنایی را هم هوشمند کنید. با استفاده از سیستم روشنایی هوشمند می‌توانید مواقعی که در منزل نیستید هم چراغ‌ها را روشن یا خاموش کنید. استفاده از سیستم روشنایی هوشمند در معماری و طراحی مسکونی لاکچری هزینه‌های مصرف انرژی را هم کاهش می‌دهد. در طراحی معماری ساختمان لوکس می‌توان برخی از سیستم‌های هوشمند را به هم متصل کرد. به‌طور مثال می‌توانید از سیستم هوشمندی استفاده کنید که با روشن شدن چراغ‌ها موجب بسته شدن پرده‌ها هم شود.اگر به دنبال کسب اطلاعات طراحی شهرک ویلایی هستید میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


هزینه معماری و طراحی مسکونی لوکس

اغلب کارفرمایان قبل از شروع پروژه‌های معماری و طراحی مسکونی لاکچری در مورد هزینه آن سوال می‌کنند. اگر شما هم در این مورد کنجکاو هستید و می‌خواهید بدانید هزینه طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی چقدر است، قبل از هر چیز باید بدانید اعلام قیمت دقیق برای طراحی معماری ساختمان لوکس امکان‌پذیر نیست.

یکی از دلایل اعلام نکردن قیمت دقیق برای معماری مدرن ساختمان لوکس این است که قیمت مصالح ثابت نیست و در حال نوسان است. از طرف دیگر هزینه نصب تجهیزات مختلف در ساختمان لوکس ثابت نیست. بنابراین برای برآورد هزینه معماری ساختمان لوکس باید عوامل متعددی که بر آن تاثیرگذار است را شناسایی کنیم. عوامل موثر بر معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس شامل موارد زیر است.

تاثیر متراژ منزل مسکونی بر هزینه طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

تاثیر نوع مصالح مورد استفاده بر هزینه طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

تاثیر کیفیت مصالح بر هزینه طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

اجرت طراح برای طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

تاثیر هوشمندسازی بر هزینه طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

تاثیر نحوه نورپردازی بر هزینه طراحی و معماری ساختمان لوکس مسکونی

یکی از مسائل مهم که در ساخت و ساز شهری مورد توجه قرار می‌گیرد، طراحی معماری ساختمان لوکس است. معماری ساختمان مسکونی مدرن و لوکس ویژگی‌های خاصی دارد که از نظر طراحان دور نمی‌ماند. در این مطلب سعی کردیم شما را با ویژگی‌های معماری و طراحی مسکونی لاکچری آشنا کنیم. امیدواریم با استفاده از این اطلاعات بتوانید ساختمان مدرن و لوکس مورد نظر خود را آماده کنید.

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: