نمای ویلا
 
 

نمای ویلا مدرن یکی از زیباترین و ساده‌ترین نماها در بین همه سبک‌های معماری به شمار می‌رود. این نوع نما در سال‌های اخیر در کشور ما هم مورد توجه قرار گرفته است. سادگی آرامش‌بخش نمای ویلایی مدرن چیزی است که فضاهای شهری و ییلاقی کشور ما به آن نیاز دارد. فضاهای باز و گسترده، پنجره‌های سراسری و شیشه‌های بزرگ از نمونه ویژگی‌های ویلاهای مدرن است. نمای ویلا دوبلکس هم از همین قانون پیروی می‌کند.

با ما در نگاهی به نمای ویلای مدرن دوبلکس و ویژگی‌های این نوع ویلا همراه باشید.

@title

معرفی نمای ویلای مدرن دوبلکس

برای معرفی اجرای ویلا مدرن، و نمای آن ابتدا باید نگاهی به سبک مدرنیسم در معماری داشته باشیم. پس از غلبه تزئینات در معماری کلاسیک، سبکی در هنر و معماری آمریکا پایه‌گذاری شد که دارای چند اصل مهم بود. استحکام ساختمان که با مدد از فولاد و بتن قابل‌دستیابی بود. آسایش و راحتی که با نقشه‌های باز و فضاهای گسترده شدنی بود. بهره بردن از نور و روشنی که با کمک شیشه‌های بزرگ و سراسری عملی شد؛ و البته سادگی در طراحی نمای ویلایی مدرن که با مدد از شکل‌ها و حجم‌های ساده و هندسی قابل‌دسترسی شد.


اهمیت نمای ویلا مدرن

نما و سردر یک خانه تصوری از آن خانه یا ویلا در ذهن هر بیننده‌ای پدید می‌آورد. اصولا معماران و طراحان ساختمان با طراحی سردر مناسب برای ساختمان‌های مختلف، تجربه و مهارت خود را نیز در چشم همگان به نمایش می‌گذارند. دیدن نمای ویلا مدرن خانه‌ای راحت و بزرگ را در خاطر می‌آورد که از جدیدترین امکانات دنیای مدرن بهره برده است. دیدن نمای ویلای مدرن دوبلکس نیز همان خانه راحت را با فضاهای باز و بزرگ، و البته شیک و دوطبقه خاطرنشان می‌کند.

ویژگی‌های نمای ویلا دوبلکس

از نمونه ویژگی‌های نمای ویلای مدرن دوبلکس باید به موارد مختلفی اشاره کنیم:


سادگی در نمای ویلایی مدرن

شاید بتوان گفت مهم‌ترین ویژگی نمای ویلای مدرن، سادگی طرح و شکل آن است. آنچه در معماری کلاسیک حضوری پررنگ داشت و مدرنیسم آن را به‌صورت کامل حذف کرد، تزئینات بود. به همین دلیل شما نمی‌توانید در نمای ویلا دوبلکس اثری از تزئینات و ریزه‌کاری‌های مختلف ببینید. طراحی نمای ویلا دوبلکس ساده است و بیشتر از شکل‌های هندسی بهره برده است.

استفاده از شیشه و دید گسترده در نمای ویلا دوبلکس

بسیاری از ویلاهای مدرن از پنجره‌های بزرگ در نمای ویلا دوبلکس بهره می‌برند که نور فراوان روز را برای ساکنان خانه به ارمغان می‌آورد. وجود پنجره‌هایی با شیشه‌های بزرگ و سراسری، در نمای ویلا مدرن زیبایی بی‌نظیری به خانه‌های ویلایی به سبک مدرن بخشیده است.

طرح‌های ساده و زاویه‌دار در نمای ویلا مدرن

یکی دیگر از ویژگی‌های نمای ویلای مدرن دوبلکس طرح‌های ساده و زاویه‌دار آن است. نمای ویلایی مدرن برخلاف نماهای کلاسیک و رومی، به‌دور از نقش‌های تزئینی و شکل‌های منحنی است. چیرگی طرح‌های هندسی ساده و زاویه‌دار در نمای ویلاهای مدرن به‌خوبی به نمایش گذاشته شده است. شما می‌توانید شکل‌ها و حجم‌هایی با زاویه 90 درجه را در نمای ویلا مدرن بسیاری از سازه‌های ویلایی ببینید.

بهره بردن از حجم‌های هندسی در نمای ویلای مدرن

یکی از ویژگی‌های بارز طراحی در نمای ویلایی مدرن، استفاده از حجم‌های هندسی در آن است. با نگاهی به نمای ویلاهای مدرن، شما مکعب‌های ریز و درشتی را می‌بینید که نمای سازه را شکل داده است.

به‌کارگیری رنگ‌های خنثی در نمای ویلایی مدرن

از دیگر ویژگی‌های نمای ویلای مدرن دوبلکس، بهره بردن از رنگ‌های خنثی در آن است. شما در طراحی نمای ویلا مدرن، کمتر می‌توانید رنگ‌هایی غیر از سفید، سیاه، خاکستری، کرم و برخی رنگ‌های خنثای دیگر را ببینید.

استفاده کمتر از تقارن در نمای ویلای مدرن دوبلکس

یکی دیگر از ویژگی‌های نمای ویلا دوبلکس، استفاده کمتر از تقارن در این نماها است. ویژگی غالب هنر و معماری تا پیش از دوره مدرن، رعایت تقارن در ساخت سازه‌ها بود. اما هنر و معماری مدرن زیبایی را در نبود تقارن در نمای ویلا دوبلکس جست‌وجو می‌کرد. به همین دلیل در نگاهی به نمای ویلا مدرن در بسیاری از سازه‌ها، اثری از تقارن در آنها نمی‌بینید.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه پلان ویلا بپردازید.


برتری‌های نمای ویلا مدرن

اجرای معماری مدرن و در نتیجه نمای ویلایی مدرن برتری‌های مختلفی برای سازه شما به دنبال دارد:

بهره‌گیری از مصالحی با استحکام بالا در نمای ویلای مدرن دوبلکس

مواد به‌کاررفته در نمای ویلای مدرن از استحکام بالایی برخوردار است. از نکته‌های مهمی که در این‌باره باید در نظر داشته باشید، مدد از تکنولوژی‌های مدرن است که به کمک ساخت ویلا و نماکاری آن آمده است. استحکام مواد، سبک بودن آنها و فناوری‌های جدید در نماکاری مدرن، نمای مستحکمی برای این سازه‌ها به همراه داشته است.

عایق‌کاری نمای ویلا دوبلکس

یکی از اصول ساخت سازه‌های مدرن، عایق‌کاری ساختمان‌ها و ویلاها است. در نمای ویلا مدرن از مواد نارسانا هم در زیر پوشش ظاهری ویلاها استفاده می‌شود. این مسئله باعث می‌شود تا ویلاهای مدرن در فصل‌های سرد و گرم نیاز به انرژی کمتری برای گرمایش و سرمایش داشته باشند.

سبک‌تر بودن نمای ویلا دوبلکس مدرن

مواد و مصالح جدید در ساخت نماهای ساختمانی برتری دیگری برای ویلاهای مدرن به همراه داشته است. مواد جدید سبک‌تر از مصالح سنتی و قدیمی هستند. همین نکته باعث شده تا نمای ویلایی مدرن بار کمتری به ساختمان اضافه کند. این نکته در کشور زلزله‌خیز ما بسیار قابل‌توجه است.

اصول طراحی نمای ویلای مدرن دوبلکس

معماری مدرن دارای اصول ثابت و مشخصی است که در نمای ویلای مدرن دوبلکس نیز خود را نشان می‌دهد. نمای ویلای مدرن نشانگر نمونه‌ای کوچک از معماری گسترده با سبک مدرن است. بر اساس اصول معماری مدرن که شامل نمای ویلایی مدرن هم می‌شود، هدف اصلی از طراحی و ساخت یک ساختمان، کاربردی بودن و راحت بودن زندگی در آن است. همین نکته باعث شده تا در طراحی دکوراسیون و معماری مدرن، تزئینات قدیمی کنار گذاشته شوند.

در معماری مدرن، که نمای ویلا دوبلکس هم جزئی از آن به شمار می‌رود، طراح درگیر تزئینات گیاهی و پیچ‌وخم‌دار نمی‌شود. سادگی طرح و بهره بردن از شکل‌های چهارگوش ویژگی مسلط معماری مدرن و نمای ویلا مدرن است. شرکت مهندسی ابراهیم زاده مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز طراحی ویلا را در اختیار شما قرار دهد


انواع نمای ویلایی مدرن

در ادامه به معرفی و بررسی انواع نمای ویلایی مدرن میپردازیم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.


نمای ویلا دوبلکس شیشه‌ای

شیشه، فولاد و سیمان سه ماده اصلی در ساخت سازه‌های مدرن به شمار می‌روند. شما می‌توانید استفاده بسیار از شیشه و پنجره‌های بزرگ را در نمای ویلا مدرن در بسیاری از سازه‌های ویلایی ببینید. پنجره‌های بزرگ با شیشه‌هایی بزرگ و سراسری که هیچ محدودیتی در مقابل دید شما پدید نمی‌آورند، از مهم‌ترین دستاوردهای معماری مدرن است.

نمای ویلا مدرن سنگی و سنگ مصنوعی

نمای ویلایی مدرن سنگی یکی دیگر از انواع نماهایی است که در ویلا‌های مدرن به چشم می‌خورد. سنگ ماده‌ای طبیعی است و همواره یادآور زیبایی بی‌نظیر طبیعت است. سنگ مصنوعی هم یکی دیگر از مواد کاربردی برای نمای ویلایی مدرن است. سنگ‌های مصنوعی سبک‌تر از سنگ‌های طبیعی هستند و نصب آنها نیز آسان‌تر است. البته زیبایی سنگ‌های مصنوعی دستِ‌کمی از زیبایی سنگ‌های طبیعی ندارد.

نمای ویلای مدرن دوبلکس از جنس مونولیت

مونولیت یکی از پدیده‌های نو در معماری ساختمان است که در نمای ویلاهای مدرن هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مونولیت با استفاده از ترکیب ریزدانه‌های سنگ‌های گرانیت، مرمر و کوارتز ساخته می‌شود. در روند ساخت مونولیت، رنگ‌های طبیعی نیز به آن افزوده می‌شود تا مناسب نمای ویلایی مدرن و هرگونه نمای ساختمانی دیگر شود. مونولیت ماده‌ای سبک است و وزن زیادی به ساختمان اضافه نمی‌کند.

مونولیت به شکل ملات در نمای ویلای مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده را با دو روش می‌توانیم به نمای ویلای شما اضافه کنیم. نخستین روش اجرای نمای ویلای مدرن دوبلکس، همان روش قدیمی ماله‌کشی است. روش دوم هم استفاده از پیستوله در اجرای نمای ویلایی مدرن است. نمای مونولیتی شبیه نمایی با سنگ‌های مصنوعی است.

نمای ویلایی مدرن از جنس بایرامیکس

بایرامیکس یکی دیگر از موادی است که در نمای ویلا دوبلکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از ترکیب ریزدانه‌های سنگ‌هایی مانند گرانیت و مرمر ساخته می‌شود. در روند ساخت این ماده، رزین‌ها و رنگ‌های مختلفی به آن اضافه می‌شود. به این ترتیب نمای ویلا مدرن از جنس بایرامیکس رنگ‌های مختلفی دارد.

بایرامیکس ماده‌ای ملات‌مانند‌ است و پس از اینکه بر روی نمای ویلای مدرن دوبلکس زده شد، ظاهری شبیه به سنگ‌های تزئینی پیدا می‌کند. این نوع نمای ویلا دوبلکس بر روی زمینه‌هایی از جنس چوب، سنگ، پلاستیک، سرامیک و سیمان قابل‌اجرا است.

نمای ویلا دوبلکس سرامیکی

نمای ویلا مدرن دوبلکس از جنس سرامیک هم یکی دیگر از نماهای پرکاربرد در ساخت ویلاها است. سرامیک ماده‌ای نسبتا سنگین است، اما کاربرد آن در ویلاهای مدرن، زیبایی این سازه‌ها را تامین می‌کند.

نمای ویلای مدرن دوبلکس چوبی

چوب ماده ای زیبا و طبیعی، با کاربردی همیشگی برای ساخت ویلاهای مدرن است. چوب طبیعی در برابر آسیب‌های مختلف، مقاومت کمتری دارد. اما بهره بردن از چوب‌های فراوری‌شده مانند ترمووود، ویلایی مدرن و باشکوه برای شما رقم می‌زند.

نمای ویلا آجری

آجر ماده‌ای قدیمی است که نیازی به معرفی ندارد. این ماده هم در ساخت نمای ویلا دوبلکس کاربرد دارد.

این روزها دغدغه بسیاری از مردم ساخت ویلا در مناطق خوش آب‌وهوای ایران است. این مسئله تا جایی که به طبیعت زیبای ایران ضربه نزند، قابل‌پذیرش است.


مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: