مشاوره خدمات معماری
 
 

نیاز مبرم به انجام مشاوره در این شاخه از خدمات معماری و تاثیر بالای آن در بهبود کیفی مراحل اجرای پروژه‌ها، نقش مفید این رشته را به‌خوبی آشکار می‌کند.

علاوه بر این، تضمین انجام به‌هنگام و بهینه عملیات معماری ساختمان با انجام مشاوره معماری امروزه بر همگان آشکار شده و ارزش واقعی خود را نشان داده است.

در مطلب پیش رو به معرفی مشاوره خدمات معماری و تاثیرات مثبت آن می‌پردازیم.

با ما تا انتهای متن همراهی کنید.

مشاوره خدمات معماری

مشاوره امروزه به بخشی ثابت در علوم مهندسی سازه و معماری تبدیل شده و نقش مفید و موثری در اجرای بهینه عملیات معماری سازه یافته است. این بخش که از مشاوره با مشتری آغاز شده و با گذر از اداره و مدیریت پروژه به تبدیل ایده‌ها به عملیات واقعی منتهی می‌شود، نقش مفیدی در انجام بهینه و موفق پروژه‌های معماری ساختمان و خدمات معماری دارد. در پاسخ به این پرسش که مشاوره معماری ساختمان چیست باید گفت مشاوره خدمات معماری شامل برنامه‌ریزی راه حل‌های جدید و خلاقانه و ابتکاراتی در زمینه طراحی ساختمان است. این عملیات برای تامین نیازها و الزامات مشتریان صورت گرفته و اغلب شامل برنامه‌ریزی اصلی، مدیریت پروژه‌ها و طراحی است.شرکت مهندسی ابراهیم زاده مفتخر است تمام اطلاعات مورد نیاز طراحی و معماری ساختمان مسکونی را در اختیار شما قرار دهد.

مهندسین مشاور خدمات معماری و مشاوره خدمات معماری نیز اغلب صاحبان مشاغل یا مدیران صاحب یا شاغل شرکت‌های معماری مستقل و مجموعه‌های طراحی چند رشته‌ای به‌شمار می‌آیند. برخی دیگر در شرکت‌های متوسط روی طیف وسیعی از قراردادها از مشتریان دولتی یا بخش خصوصی کار می‌کنند. بسیاری از مجموعه‌های مهندسی مشاوره معماری نیز شرکت‌های بزرگ با طیف وسیعی از پروژه‌های تجاری و صنعتی و در مواردی نیز عمومی هستند.

در همه این موارد، کار اصلی مشاوره خدمات معماری، ارائه ایده‌های معماری و یا مدیریت آن تا رسیدن به مراحل اجرایی و در نهایت واقعی شدن این ایده‌هاست.

11 مورد از مهم‌ترین نتایج مشاوره خدمات معماری را بشناسیم!

متخصصان معماری به دانش روز دنیا در زمینه معماری مدرن و کلاسیک مجهز بوده و مشاوره با آنها نتایج زیر را برای مشتریان به‌دنبال دارد:

ارزیابی دقیق شرایط ملک توسط مشاوره خدمات معماری از نظر بهره‌مندی از امکانات تجاری، اداری، پزشکی، صنعتی و سایر موارد

نیازسنجی سرمایه در هر پروژه جهت پردازش سریع و بودجه‌بندی دقیق با اولویت بازگشت سریع سرمایه

زیباسازی سازه‌ها و مناظر کاربردی از منظر معماری شامل طراحی داخلی و نمای بیرونی به سبک مورد نظر (مدرن یا کلاسیک)

بررسی سبک‌های مختلف نورپردازی از نگاه مشاوره خدمات معماری

ارائه راه حل فنی با اولویت‌های زیبا شناختی و متناسب با فضای اجتماعی و فرهنگی

بررسی موارد بهداشت و ایمنی در هر پروژه

بررسی تاسیسات زیربنایی ساختمان

بررسی نمای دکوراتیو داخلی

بررسی عایق‌های ساختمانی در بخش‌های مختلف

تهیه و بررسی طرح‌های ارائه شده توسط مشاوره خدمات معماری با نرم افزارهای پیشرفته رایانه‌ای و فضاسازی از طریق ساخت ماکت به شکل حرفه‌ای

تبدیل ایده‌های طرح شده به ساختارهای قابل لمس جهت پاسخگویی به نیازها و الزامات مشتریان

فرآیند مشاوره خدمات معماری ساختمان چه مواردی را شامل می‌شود؟

پروسه مشاوره خدمات معماری شامل 3 مرحله زیر است:

گام اول، مشاوره با مشتری: اجرای هر پروژه ساختمانی در نخستین وهله شامل مشاوره با مشتری است. تیم معماری نیازها و توان مالی مشتری یا بودجه مورد نظر برای پروژه و نیز کدهای ساختمان، دسترسی و چشم اندازهای پروژه و آیین نامه‌های مهندسی را در نظر گرفته و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

به این ترتیب روال استفاده از فضاهای داخلی و خارجی ساختمان، چالش‌های پیش رو و نگرانی‌های زیست محیطی و اجتماعی توسط تیم مشاوره خدمات معماری بررسی و هزینه‌های مورد نیاز تعیین می‌شوند. در همه این موارد، حق انتخاب مشتریان نسبت به میزان و نحوه صرف هزینه‌ها با توان خرید و بودجه لازم محترم شمرده و منظور می‌شود.

گام دوم، اداره و مدیریت پروژه: مشاوره خدمات معماری در این بخش تحت عنوان مشاوران اصلی، معماران، طرح‌هایی را برای مشاوره و مدیریت پروژه ارائه می‌دهند. این عملیات شامل بخش های اجرایی برای مشاوران فرعی نظیر مهندسین، طراحان داخلی و برنامه‌ریزان است. این گروه ضمن طراحی پیشنهادات طراحی و ضمن ارائه آنها به مالک و پیمانکار پروژه، بسته به نیاز مشتری مصوبات نظارتی را بررسی و از سرمایه مشتریان محافظت می‌کنند.

گام آخر، تبدیل ایده ها به واقعیت: با اجرای گام سوم مشاوره خدمات معماری، ایده‌های مطرح شده ساخته و عملا مورد استفاده قرار می‌گیرند. معماران در این مرحله نقش مشاوران حرفه‌ای را ایفا می‌کنند که مشتریان را در مسیر مناسب هدایت نموده و در تحقق ایده‌ها یاری می‌کنند! بدون وجود مشاوره خدمات معماری نمی‌توان انتظار اجرای بهینه عملیات و گذر از مراحل ایده و طراحی را داشته و به اهداف نهایی اجرایی به‌طور کامل دست یافت.برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه معماری داخلی بپردازید.

بخش های خدمات مهندسین مشاور طراحی ساخت 

بخش های خدمات مهندسین مشاور طراحی ساخت و ساز شامل موارد زیر می باشد

تحقیق، بررسی و مشاوره

نخستین مشاوره خدمات معماری شامل تحقیق و بررسی در ساخت و ساز و ارائه مشاوره به مشتریان است. مشاوره در این قسمت شامل مطالعات اولیه و ارائه گزارش، مطالعات طرح‌ها و مشارکت عموم است که در مجموع الزامات مشتریان را در این زمینه‌ها تامین می‌کند.

طراحی و ساخت

این بخش شامل 6 مرحله به این شرح است: مطالعات و گزارش‌ها، طراحی سازه اولیه، طراحی سازه نهایی، تشخیص و تعیین قیمت، ورود به فاز ساخت پروژه و در نهایت اتمام عملیات پروژه توسط تیم مشاوره خدمات معماری انجام می شود.اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره معماری ساختمان مسکونی ویلایی هستید میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

ارائه خدمات ویژه و پشتیبانی

این بخش شامل خدمات پس از اتمام پروژه و پشتیبانی تیم اجرایی از آن است که به تضمین کیفی اجرای پروژه منجر می‌شود.

مشاوره خدمات معماری و نقش مهم و تاثیرگذار آن در رسیدن به اهداف ساختمانی و مهندسی امروزه بر همه آشکار شده است. علاوه بر تجهیز به دانش فنی روز دنیا و بهره‌مندی از ایده‌های خلاقانه و نقشه‌های معماری، نیاز به وجود تیم مشاوره خدمات معماری نیز در هر پروسه موفق کاملا مشهود است. امروزه و به مدد وجود سیستم‌های به‌روز و دانش فنی ارتباطات، دستیابی به اهداف اجرای بهینه مشاوره در زمینه خدمات معماری کاملا دست‌یافتنی است. هم‌چنین می‌توان از خدمات این مجموعه برای رسیدن به نتایج بهتر، بازگشت سرمایه و موفقیت‌های روزافزون تجاری در زمینه اجرای پروژه‌های معماری و سازه نیز سود برد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم از فعالیت‌های گروه مشاوره خدمات معماری در زمینه بهبود عملیات معماری و بهینه‌سازی نتایج آن برخوردار شده و موقعیت موجود را به فرصتی برای اجرای ایده‌های ناب و تحقق عملی آنها در زمینه معماری و سازه تبدیل کنید!

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: