مراحل ساخت ویلا
 
 

اهمیت ویلا ساخت و مراحل ساخت ویلا، آنقدر زیاد است که نمی‌توان انجام آن را به یک گروه و مجموعه غیر متخصص واگذار کرد. این مراحل، با انجام مراحل طراحی ویلا کامل خواهند شد تا در نهایت یک ویلا با سازه مقاوم و ظاهر جذاب ساخته شود. هم مراحل ساخت ویلا و هم مراحل طراحی ویلا، باید توسط گروهی از افراد متخصص در حوزه عمران، معماری و طراحان داخلی انجام شوند. چرا که هم ظاهر ویلا برای فرد کارفرما مهم است و هم نیاز به ساخت یک سازه مقاوم برای ویلا خواهد بود. تمامی این موارد به دست یک مجموعه کارآمد قابل انجام خواهند بود. شاید تا به حال به فکر ویلا ساخت و طراحی ویلا بوده‎اید؛ اما به دلیل اینکه اطلاعات کافی در مورد مراحل طراحی ویلا ندارید برای این کار مردد هستید. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد مراحل ساخت و طراحی ویلا صحبت کنیم. بنابراین، اگر قصد ساخت و طراحی ویلا را دارید، با ما همراه باشید.

@title

مراحل طراحی ویلا

از لحاظ فنی، ساخت ویلا در هر ابعاد و مساحتی امکان‌پذیر است. این موضوع بیشتر به فضا، سبک و طرح ویلا بستگی دارد. هزینه ساخت ویلا با مساحت بزرگ، قطعا بیشتر خواهد بود. مساحت ویلا بستگی به متراژ زمین مورد نظر دارد.

ساخت ویلا با زیربنای زیر 100 متر، برای سبک فلت مناسب است. برای ساخت ویلاهای سبک نیم‌پیلوت هم متراژ بین 100 تا 180 متر مناسب به نظر می‌رسد. معمولا ویلاهای دوبلکس و تریبلکس هم به متراژهای بیشتری نیاز دارند. هزینه ساخت ویلا در این حالت‌ها با یکدیگر متفاوت است.شرکت مهندسی ابراهیم زاده مفتخر است تمام اطلاعات مورد نیاز ویلا سازی مدرن را در اختیار شما قرار دهد.


آشنایی با مراحل اصلی ساخت ویلا

قبل از اقدام به ساخت ویلا، اخذ مجوزهای رسمی از مراجع ذی‌صلاح الزامی است. بعد از سپری کردن این مراحل، نوبت به اجرای فیزیکی ویلا می‌رسد. برآورد هزینه ساخت ویلا، طبق این مراحل انجام می‌شود. مراحل اصلی ساخت ویلا به طور مختصر به شرح زیر هستند:

گچ‌ریزی

در این مرحله نقاط نشانه‌گذاری‌شده، گچ‌ریزی می‌شوند. در واقع این مرحله باید با دقت خاصی انجام شود تا مراحل دیگر با مشکل مواجه نشوند.

خاک‌برداری

در این مرحله نحوه خاک‌برداری با توجه به نوع خاک انتخاب می‌شود. مهندس ناظر یا پیمانکار برای این کار از بیل مکانیکی، لودر، کامیون و ... استفاده می‌کند.

قالب‌گذاری

قالب‌بندی با استفاده از چوب، فلز، آجر یا فایبرگلس انجام می‌شود. برای قالب‌بندی فلزی باید از آرماتوربندی صحیح استفاده شود. این موارد تاثیر زیادی روی هزینه ساخت ویلا دارند.

دیوارچینی

برای دیوارها ممکن است از آجر، سفال و ... استفاده شود. به هر حال هر کدام از این موارد روی هزینه ساخت ویلا تاثیرگذارند.

سقف ویل

در نهایت نوبت به ساخت سقف می‌رسد. معمولا سقف‌های ویلا از نوع شیروانی هستند. البته این موضوع بستگی به سبک و طراحی ویلا دارد.

هزینه ساخت ویلا به عوامل متعددی بستگی دارد. برای برآورد کلی این هزینه، بهتر است ابتدا مراحل اجرا تا تکمیل ساخت ویلا به تفکیک مورد بررسی قرار بگیرند. البته نوع ویلا تاثیر مستقیمی روی هزینه نهایی دارد. در کشور ما به طور کلی 4 نوع ویلا وجود دارد. انتخاب هر کدام از انواع ویلاها هزینه متفاوتی خواهد داشت. البته نوع متریال به کار رفته در این ویلاها هم تاثیر مستقیمی روی هزینه ساخت دارند. برای اطلاع دقیق از هزینه نهایی ساخت ویلا با کارشناسان ما در تماس باشید.

اهمیت ویلا ساخت و طراحی آن

دوری از زندگی شهری، یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از ما ایرانیان است. ویلا ساخت و طراحی آن، می‌تواند یکی از بهترین اقداماتی باشد که برای دوری از تنش‌های روحی و جسمی در زندگی خودمان انجام می‌دهیم. برای ساخت ویلا، لازم است که قبل از هر اقدامی یک زمین مناسب در یکی از مناطق آب و هوایی خوب کشور تهیه کنید. به طور مثال، مناطق شمالی کشور دارای آب و هوای مطلوبی‌اند و می‌توانند برای زندگی موقت و یا تفریح‌های آخر هفته و روزهای تعطیل بسیار مناسب باشند. پس از انتخاب زمین مناسب جهت ویلا ساخت، نوبت به انجام مراحل ساخت ویلا و طراحی آن می‌رسد. تمامی این مراحل می‌توانند توسط یک مجموعه تخصصی در حوزه ویلا ساخت و طراحی آن انجام شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه طراحی ورودی ویلا بپردازید.

با نظر گرفتن یک پلان تخصصی، می‌توان مراحل ساخت ویلا را به صورت اصولی‎تر انجام داد. به همین خاطر، همواره توصیه می‌شود که پس از خرید زمین جهت ویلا ساخت، اقدام به دریافت خدمات تخصصی و اصولی از یک مجموعه معتبر برای ساخت و طراحی ویلا کنید. در این صورت، می‌توانید در کوتاه‎ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید.

مراحل ساخت ویلا

اگر شما هم به دنبال ساخت ویلا برای دوری از زندگی شهری هستید، می‌بایست قبل از هر چیزی با مراحل ساخت ویلا آشنایی داشته باشید. اطلاع از این مراحل به شما کمک می‌کند تا بتوانید گام به گام پیش بروید و با درک بیشتری اقدام به برون‎سپاری مراحل ساخت ویلای خود به مجموعه‌های فعال در این حوزه کنید. در ادامه به 3 مرحله کلی برای ساخت ویلا اشاره می‌کنیم. بدیهی است که هر یک از این مراحل از زیرمجموعه‌های مختلفی تشکیل شده‌اند.

انتخاب زمین برای ساخت ویلا

اولین گام برای ویلا ساخت، انتخاب زمین ویلا در یکی از نقاط کشور ایران است. زمین ویلا باید با متراژ مناسب خریداری شود تا امکان طراحی ویلا به صورت اصولی و با دست باز وجود داشته باشد. پس از خرید زمین ویلا، نوبت به تهیه نقشه مناسب جهت ساخت ویلا می‌رسد. طراحی نقشه ویلا ساخت، مهم‎ترین بخش از مراحل ساخت ویلا را تشکیل می‌دهد. چرا که عملا بدون وجود یک نقشه اصولی، نمی‌توان تک تک مراحل مربوط به ساخت ویلا را به صورت اصولی و گام به گام انجام داد. در نقشه ساخت ویلا کم و کاستی‌ها بررسی می‌شوند و در صورت نیاز، می‌توان تغییراتی را در نقشه ساخت ویلا ایجاد کرد.

معمولا این مرحله از ساخت ویلا، باید به تایید کارفرما برسد؛ اما به دلیل اینکه معمولا کارفرماها اطلاعات کافی در مورد نقشه‎خوانی ندارند، از انجام این مرحله چشم‎پوشی می‌شود.اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره طرح ساخت ویلا هستید میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.


مراحل ساخت ویلا

پس از تهیه نقشه جهت انجام مراحل ساخت ویلا، نوبت به انجام مراحل اولیه می‌رسد. مراحلی که با گودبرداری شروع می‌شوند و با اجرای دیوار و سقف به اتمام می‌رسند. در این مرحله لازم است که کارگران با گودبرداری، بتن‎ریزی و آرماتوربندی سازه‎ای مقاوم را برای ویلا بسازند تا سازه مناسب زندگی کوتاه مدت باشد. بدیهی است که تک تک مراحل اولیه برای ساخت ویلا، باید بر اساس نقشه ویلا انجام شوند.

دیوارکشی و نصب سقف ویلا

دیوارکشی و نصب سقف ویلا، از جمله اقدامات نهایی است که پس از اتمام مراحل ساخت ویلا انجام می‌شود. دیوارکشی باید به صورت اصولی انجام شود تا سازه مقاومت کافی را در برابر زلزله و شرایط جوی مختلف داشته باشد. برای اجرای سقف ویلا نیز می‌توان از روش‌های مختلف استفاده کرد.

تیرچه کرومیت، سقف عرشه فولادی و ... از جمله انواع روش‌های اجرای سقف ویلا محسوب می‌شوند. همچنین، می‌توان سقف ویلا را به صورت ساده و یا به صورت شیب‎دار طراحی کرد که هر کدام ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.


مراحل طراحی ویلا

پس از طی شدن مراحل ساخت ویلا، نوبت به انجام مراحل طراحی ویلا می‌رسد. طراحی ویلا شامل اقدامات مختلفی می‌شود و می‌تواند باعث زیباسازی ویلا گردد. برای طراحی ویلا به صورت اصولی، باز هم نیاز به دریافت خدمات تخصصی از مجموعه‌های معتبر را دارید. در ادامه به 3 مرحله کلی برای پس از ویلا ساخت، یعنی طراحی ویلا اشاره می‌کنیم.


 پلان مناسب جهت طراحی ویلا

اولین گام برای انجام مراحل طراحی ویلا پس از ویلا ساخت، بازدید از ویلا جهت کشیدن پلان مناسب است. بدیهی است که این مرحله پس از انتخاب یک مجموعه یا یک فرد متخصص در حوزه طراحی ویلا انجام می‌شود. بازدید از ویلا برای بدست آوردن یک ابعاد فضای کلی انجام می‌شود تا در نهایت فرد نقشه‎بردار بتواند با در نظر گرفتن بهترین فضا، اقدام به کشیدن پلان مناسب جهت طراحی ویلا کند.

نقشه سه ‎بعدی یا غیر سه بعدی برای مشاهده کارفرما

دومین مرحله‎ای که باید برای ساخت ویلا انجام شود، ایجاد نقشه سه‎بعدی است. البته در برخی از موارد فرد نقشه‎بردار، نقشه خود را به صورت سه‎بعدی طراحی نمی‌کند و ممکن است نقشه دوبعدی برای مشاهده کارفرما کشیده شود. در این مرحله کارفرما می‌تواند اطلاعات کلی در مورد اینکه هزینه اجرای این نقشه در ویلا چقدر است را بدست آورد. همچنین، در صورتی که کارفرما نظر خاصی در مورد نقشه طراحی ویلا داشته باشد، فرد متخصص در این حوزه باید بررسی پیشنهادات فرد کارفرما، در صورت امکان اقدام به ایجاد تغییر در نقشه کند.


تایید کارفرما و شروع کار

آخرین مراحل طراحی ویلا با تایید کارفرما انجام می‌شود. کارفرما می‌بایست نقشه اولیه ویلا ساخت و طراحی ویلا را تایید کند تا در نهایت مجری طراحی و ساخت ویلا، مراحل مربوط به طراحی ویلا را به اجرا درآورد. بدیهی است که مراحل طراحی ویلا باید با تهیه تجهیزات مورد نیاز انجام شود. به همین خاطر، پروسه طراحی ویلا بسته به میزان حجم کار و مواد اولیه مورد نیاز، متفاوت خواهد بود.

هزینه ساخت و طراحی ویلا 

حال که با مراحل طراحی ویلا و مراحل ساخت ویلا آشنایی پیدا کردید، شاید اولین سوالی که در ذهن شما مطرح شود بحث هزینه ویلا ساخت و طراحی ویلا است. به طور کلی، با توجه به نوسانات نرخ قیمت‌ها، نمی‌توان بازه قیمتی مشخصی را برای ساخت و طراحی ویلا بیان کرد. این در حالی است که بسته به نوع مراحل ساخت ویلا و مراحل طراحی ویلا و میزان حجم کاری که برای طراحی و ساخت ویلا قابل انجام است، هزینه مربوط به طراحی و ساخت ویلا متفاوت است.

بهترین راهکار برای اطلاع از قیمت طراحی و ساخت ویلا، انتخاب یک موسسه معتبر و استعلام قیمت است. البته باید در نظر داشت که قیمت‌های ارائه شده برای انجام مراحل ساخت ویلا و مراحل طراحی ویلا، تقریبی‌اند. چرا که قیمت مصالح و مواد اولیه روز به روز در حال تغییر بوده و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن زمان طراحی ویلا و ویلا ساخت، قیمت را به طور دقیق بیان کرد.

مدت زمان مورد نیاز برای ساخت و طراحی ویلا

بسیاری از افرادی که قصد انجام مراحل طراحی ویلا و ساخت ویلا را دارند، تمایل به انجام این مراحل در کوتاه‎ترین زمان ممکن را خواهند داشت؛

اما واقعیت این است که پروسه ساخت و طراحی ویلا، زمان‎بر است. بنابراین، برای اینکه بتوانید به نتیجه دلخواه خود پس از انجام مراحل ساخت ویلا و مراحل طراحی ویلا برسید، نیاز به صبر و زمان دارید.

البته عوامل بسیار متنوعی وجود دارند که می‌توانند بر روی مدت زمان ساخت و طراحی ویلا تاثیرگذار باشند. به طور مثال، خوش‎قولی دست اندرکاران مجموعه‎ای که برای انجام مراحل طراحی ویلا از آن‌ها کمک می‌گیرید، بسیار مهم است. همچنین، ممکن است بتوانید با کمک گرفتن از چندین کارگر، مراحل ساخت و طراحی ویلا را در کوتاه‎ترین زمان ممکن انجام دهید.

بهترین راهکار برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدت زمان طراحی و ساخت ویلا این است که در این رابطه از یک متخصص کمک بگیرید. معمولا با توجه به حجم کار، شرایط جوی و حتی میزان بودجه فرد، می‌توان مدت زمان تقریبی را برای انجام مراحل طراحی ویلا و مراحل ساخت ویلا، پیشنهاد کرد.

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: