طراحی معماری ویلا
 
 

طراحی معماری ویلای مسکونی فضایی زیبا و بی‌نظیر در اختیار شما می‌گذارد تا دور از سروصدا و ترافیک شهری، زمانی را به خودتان اختصاص دهید. در واقع، طراحی خانه ویلایی فضایی برای تجدید قوای روحی و جسمی در اختیارتان می‌گذارد. طراحی و اجرای ویلا فضایی آرامش‌بخش برای شما فراهم می‌کند که با دوستان و عزیزانتان دور هم جمع شوید و دور از مشغله‌های زندگی، به هم‌نشینی با یکدیگر بپردازید. همچنین بازی و تفریح کنید و از نعمت زندگی به‌خوبی بهره ببرید.

با ما در نگاهی به معماری مدرن در ویلاسازی و سبک‌های دیگر معماری ویلایی همراه باشید.

@title

طراحی ویلا چیست؟

در واقع در پاسخ این پرسش که طراحی ویلا چیست باید بگوییم هدف از طراحی و اجرای ویلا، فراهم کردن فضایی برای زندگی و آرامش شما است.

طراحی و ساخت ویلا سازه‌ای در اختیار شما می‌گذارد تا در آن روز و شب خود را سپری کنید. همچنین به بازی، ورزش و فعالیت‌های دیگر بپردازید. همچنین بتوانید دوستان و عزیزان خود را دعوت کنید و در کنار آنها به آرامش دست پیدا کنید. در یک کلام، معماری مدرن در ویلاسازی فضایی برای لذت بردن از زندگی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره طراحی ویلا لوکس هستید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


بخش‌های مختلف معماری ویلایی

معماری ویلایی از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود. برخی بخش‌های معماری مدرن در ویلاسازی باید در هر ساختمان مسکونی وجود داشته باشد. اما بودن یا نبودن بخش‌های دیگری از طراحی خانه ویلایی مدرن یا طراحی ویلا ایرانی به انتخاب خود شما است. البته گاهی فضا و طرح ویلا اجازه افزودن بخش‌های مختلف را به معماری ویلاهای مدرن می‌دهد. گاهی نیز فضای دردسترس، اجازه طراحی ویلای مورد نظر را با همه امکانات نمی‌دهد. هرچند که گاهی هم بودجه طراحی معماری ویلای مسکونی محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند.

اگر بخواهید یک ویلا طراحی کنید، به کدام‌یک از بخش‌های آن اهمیت می‌دهید؟ با مروری بر بخش‌های مختلف معماری ساختمان مسکونی ویلایی، می‌توانید بخش‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید.


بخش‌های مختلف طراحی و ساخت ویلا

یک ویلا طراحی مختلفی می‌تواند داشته باشد. به‌ عبارتی طرح ساخت ویلا می‌تواند شامل بخش‌های بیشتر یا محدودتری باشد. در ادامه مطلب، شما با بخش‌های مختلف در معماری ساختمان مسکونی ویلایی آشنا می‌شوید. البته بخش‌هایی هم فقط در طراحی خانه‌های لوکس ویلایی پیدا می‌شوند که ممکن است مورد علاقه شما هم باشند.

طراحی معماری ویلای مسکونی در معماری ویلاهای مدرن شامل بخش‌های مختلفی است:


اتاق خواب مستر در طراحی و اجرای ویلا

برای توضیح اینکه اتاق خواب مستر در طراحی ویلا چیست باید بگوییم بزرگ‌ترین اتاق خواب، اتاق مستر خوانده می‌شود. طراح ویلای شما بهترین اتاق را در معماری ساختمان مسکونی ویلایی تبدیل به اتاق مستر می‌کند. اتاق مستر در طراحی و معماری ویلای مدرن دارای بیشترین امکانات در بین اتاق خواب‌ها است. امکاناتی مانند حمام، تراس، مبلمان عالی و دید خوب در طراحی خانه ویلایی مدرن که آسایش شما را تامین می‌کند.

اتاق خواب مستر در معماری ساختمان ویلایی شیک ممکن است اتاق لباس هم داشته باشد.

اتاق لباس در طراحی معماری ویلا

در معماری ویلاهای مدرن، ممکن است اتاق کمد در اتاق خواب مستر طراحی شود. البته ممکن است اتاق لباس در طراحی معماری ویلا در جای دیگری از طرح ویلا هم قرار بگیرد. اتاق لباس در طراحی یک خانه ویلایی پر از کمدها و قفسه‌های کاربردی برای قرار دادن انواع مختلف پوشش‌ها است.


اتاق خواب مهمان در طراحی و ساخت ویلا

از دید طراح ویلا، اتاق خواب مهمان هم در معماری ویلاهای مدرن دارای اهمیت است. مهندسان و کارشناسان ساخت ویلا طرح‌های مختلفی برای اتاق مهمان در سازه‌های مدرن ارائه می‌کنند. در طراحی تخصصی ویلا، اتاق مهمان می‌تواند امکانات کمتر یا بیشتری داشته باشد.


سالن پذیرایی در معماری ویلای مسکونی

طراحی معماری ویلای مسکونی بدون وجود سالن پذیرایی کامل نمی‌شود. سالن پذیرایی در طراحی خانه ویلایی مدرن و طراحی ویلا ایرانی مهم‌ترین بخش در طراحی و اجرای ویلا است. سالن پذیرایی در معماری ساختمان ویلایی شیک محلی برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه است. همین نکته باعث شده این بخش از خانه اهمیت زیادی در طراحی یک خانه ویلایی پیدا کند.

مطلب پیشنهادی: مشاور طراحی ویلا

سالن پذیرایی در طراحی تخصصی ویلا دارای بخش‌های مختلفی است:

شومینه در معماری ساختمان ویلایی شیک

شومینه یکی از بهترین بخش‌های یک سالن پذیرایی در طراحی و معماری ویلای مدرن است. به‌طور معمول طراح+ خانه ویلایی شومینه را در بخش کانونی پذیرایی قرار می‌دهد. شومینه در ساخت ویلا، جایگاهی برای دور هم بودن همه افراد ویلا در روزهای سرد فراهم می‌کند.


آشپزخانه در معماری ویلای مسکونی

اهمیت آشپزخانه در طراحی خانه ویلایی بر کسی پوشیده نیست. طراح ویلا طراحی ویلای شما در آشپزخانه را با توجه به سبک اصلی ساخت ویلا طراحی می‌کند. این سبک در طراحی خانه ویلایی مدرن ساده و هندسی است. دکوراسیون آشپزخانه در معماری ویلاهای مدرن و مینیمال با استفاده از فرم‌های هندسی، با رنگ‌های خنثی و بدون تزئینات طراحی می‌شود. اما همین بخش از خانه در طراحی و اجرای ویلا به سبک‌های ایرانی و رومی به تزئینات بسیار آراسته می‌شود.

آشپزخانه کثیف در طراحی ویلا ایرانی

شاید ندانید آشپزخانه کثیف در طراحی ویلا چیست. در طراحی تخصصی ویلا بخشی به آشپزخانه کثیف اختصاص داده می‌شود. طراح ویلا این بخش از معماری مدرن در ویلاسازی را برای دیده نشدن ریخت‌وپاش آشپزی در ویلاهای پررفت‌وآمد طراحی می‌کند.

میز بیلیارد در طراحی خانه ویلایی

گاهی طراحی ویلای شما بدون وجود یک میز بیلیارد کامل نمی‌شود. این میز در طرح ساخت ویلا در سالن پذیرایی یا در اتاق بازی و سرگرمی قرار می‌گیرد.حیاط یا باغ در طرح ساخت ویلا

حیاط یا باغ ویلا در طراحی معماری ویلای مسکونی فضایی برای تفریح و لذت بردن از طبیعت برای شما فراهم می‌کند.

باغ در معماری ویلاهای مدرن شامل بخش‌های مختلفی است:

آلاچیق در معماری ویلاهای مدرن

آلاچیق در طرح ویلا یکی از زیباترین بخش‌های معماری مدرن در ویلاسازی است. سقف آلاچیق در طراحی ویلاهای مدرن، شما را از تابش آفتاب و بارش باران محفوظ نگه می‌دارد. البته لذت گذراندن وقت در باغ معماری ساختمان ویلایی شیک را از شما نمی‌گیرد.

گودال آتش در طراحی و معماری ویلای مدرن

گودال آتش در معماری ساختمان مسکونی ویلایی بخش دیگری از طراحی خانه ویلایی است. طراحی ویلای شما با گودال آتش، شب‌های سرد پاییز و زمستان را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند.

استخر معماری مدرن در ویلاسازی

استخر هم یکی از بخش‌های معماری مدرن در ویلاسازی است. با وجود استخر در طرح ساخت ویلا، روزهای گرم تابستان شما زیباتر می‌شوند.

طراحی ورودی ویلا در ساخت ویلا

ورودی معماری ساختمان مسکونی ویلایی آینه تمام‌نمای طراحی ویلای شما است. این بخش در طراحی خانه ویلایی مدرن متفاوت از دیگر سبک‌ها است.

شرکت مهندسی ابراهیم زاده مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز نقشه ساخت ویلا را در اختیار شما قرار دهد.


مراحل طراحی و ساخت ویلا

تفاوتی نمی‌کند طراحی ویلا ایرانی یا سبک‌های دیگر طراحی مورد نظر شما باشد. در هر صورت، طرح ویلا در مراحل مختلفی شکل می‌گیرد و آماده اجرا و ساخت می‌شود. البته توجه داشته باشید که مهندسان و کارشناسان پیش از آغاز طراحی و معماری ویلای مدرن یا کلاسیک، به بررسی عوامل جغرافیایی منطقه می‌پردازند. در واقع طراحی تخصصی ویلا پس از مطالعات اولیه وارد فاز طراحی معماری ویلا می‌شود.


مطالعات اولیه در طراحی ویلای مدرن

این مرحله در معماری ویلاهای مدرن، به فاز صفر معروف است. طراح خانه ویلایی در این محله به نکته‌های مختلفی توجه می‌کند:

پیش از طراحی خانه ویلایی، بررسی خاک، بررسی درختان منطقه و شیب زمین از نخستین گام‌های ضروری در معماری مدرن است.

بررسی آب‌وهوای منطقه و ویژگی‌های اقلیمی نکته دیگری است که هر طراح ویلا در طراحی ویلاهای مدرن در نظر دارد.

جهت‌یابی زمین و تشخیص جهت‌های جغرافیایی هم پیش از طراحی معماری ویلا صورت می‌گیرد.

پیش از معماری ساختمان مسکونی ویلایی، طراح خانه ویلایی وضعیت دسترسی به زمین را مورد بررسی قرار می‌دهد.

زمین‌ها یا سازه‌های همسایه نیز پیش از طراحی خانه ویلایی مدرن یا طراحی ویلا ایرانی بررسی می‌شوند.


مشاوره طراحی ویلا

برای اینکه بدانید مشاوره طراحی ویلا چیست باید به خواسته‌های شما در طراحی و ساخت ویلا اشاره کنیم. مشاوره طراحی تخصصی ویلا به نیازها، سبک مورد علاقه و فضاهای مورد نیاز شما در طرح ساخت ویلا پی می‌برد. بسیاری از متقاضیان خواهان معماری ویلاهای مدرن با امکانات معمول هستند. اما برخی نیز دوست دارند ویلای مدرن آنها دارای بیشترین امکانات باشد.

بودجه مورد نظر شما نکته دیگری است که در مرحله مشاوره معماری مدرن در ویلاسازی باید مشخص شود. پس از مشاوره، طراح ویلا و مشاوران وارد مرحله برآورد هزینه پروژه ساخت معماری ویلایی می‌شوند.

انتخاب موقعیت مناسب زمین در طراحی تخصصی ویلا

انتخاب زمین برای طراحی و ساخت ویلاها باید در بهترین موقعیت فضای مورد نظر صورت گیرد. زمین متعلق به شما فضایی گسترده است و طراح خانه ویلایی باید بخشی از آن را برای طراحی و ساخت ویلا انتخاب کند. معماری مدرن در ویلاها در این مرحله، به نکته‌های مهمی توجه دارد.

موقعیت جغرافیایی بخشی از زمین که معماری ساختمان ویلایی شیک در آن طراحی می‌شود، از مهم‌ترین نکته‌ها است. برای مثال، جایگاه طراحی و اجرای ویلا نباید سیل‌خیز باشد. همچنین طراح ویلا همواره توجه دارد که طراحی خانه ویلایی شما تا حدی نزدیک به سازه‌های مسکونی دیگر یا مراکز دولتی باشد.

بررسی وضعیت زمین، پیش از طراحی و اجرای ویلا

پیش از معماری مدرن در ویلاسازی، نوبت به بررسی وضعیت زمینی می‌رسد که ساخت ویلا روی آن صورت می‌گیرد. طراح ویلا زمین سازه را از نظر بافت زیرین، شیب و موارد دیگر بررسی می‌کند. یکی از موارد مورد نظر طراحی تخصصی ویلا در طراحی خانه ویلایی مدرن یا کلاسیک، قرار نگرفتن زمین روی قنات‌ها و آب‌های زیرزمینی است.

بررسی هزینه‌ها کلی طراحی و ساخت ویلا

مرحله دیگر در طراحی ویلاهای مدرن، بررسی هزینه‌های کلی پروژه است. این هزینه‌ها شامل موارد مختلفی در طراحی و ساخت ویلا است که در بخش هزینه‌ها، به آنها پرداخته‌ایم.

طراحی ویلا با توجه به امکانات مورد نظر شما

اکنون طراح خانه ویلایی طرح ویلای شما را با توجه به موارد مورد نظر شما طراحی و آماده می‌کند. از مهم‌ترین نکته‌ها در طراحی خانه ویلایی مدرن و کلاسیک باید به چند مورد اشاره کنیم:

یکی از نکته‌های مهم در ساخت ویلای مدرن، مساحت زیربنا نسبت به باغ ویلا است که در طرح ویلا در نظر گرفته می‌شود.

همراه با طراحی ویلای شما، طراح ویلا باغ را هم طراحی می‌کند.


انتخاب سبک معماری ویلا

سبک‌های مختلفی در معماری ساختمان ویلایی شیک وجود دارد که پیش از طراحی ویلای خود باید آنها را بشناسید.

سبک‌های معماری ویلای مسکونی

اگر می‌خواهید بدانید بهترین سبک طراحی ویلا چیست، ابتدا باید سبک‌های معمول در طراحی و ساخت ویلا را بشناسید. با دانستن ویژگی‌های طراحی ویلاهای مدرن، طراحی ویلا ایرانی و دیگر سبک‌های طراحی و اجرای ویلا، بهتر می‌توانید سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید. همچنین دوبلکس بودن یا نبودن خانه ویلایی نیز طراحی ویلای شما را متفاوت می‌سازد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا به این صفحه مراجعه کنید.


سبک مدرن در معماری ساختمان مسکونی ویلایی

طراحی و معماری ویلای مدرن برای بسیاری از مردم شناخته شده است. اما اگر این سبک را نمی‌شناسید و می‌خواهید بدانید سبک مدرن در طراحی ویلا چیست، باید به نکته‌هایی اشاره کنیم. طراحی در سبک مدرن ویلا باید ساده و به دور از فرم‌های پیچیده در پلان و تزئینات باشد. طراح خانه ویلایی یک ویلای مدرن را به‌گونه‌ای طراحی می‌کند که هیچ اثری از فرم‌های معماری مربوط به دوره خاصی از تاریخ در آن هویدا نباشد. همچنین طراح ویلا در معماری مدرن در ویلاسازی، فرم‌های پیچیده و تزئینی را در نمای ویلا به کار نمی‌گیرد.

البته برای توضیح اینکه سبک مدرن در طراحی ویلا چیست، به یک نکته مهم دیگر نیز باید اشاره کنیم. اصول معماری ویلاهای مدرن بر استفاده از شیشه در معماری تاکید دارد. در معمای مدرن ویلا، همواره از شیشه‌های بزرگ و سراسری استفاده می‌شود.

سبک مینیمال در طراحی معماری ویلا

معماری ساختمان ویلایی شیک به سبک مینیمال زیر مجموعه‌ای از سبک مدرن به حساب می‌آید. طراحی تخصصی ویلا به سبک مینیمالیسم حتی از طراحی ویلای مدرن هم ساده‌تر است. طراح خانه ویلایی در طراحی و ساخت ویلا به سبک مینیمال، آثار باقیمانده از رنگ‌ها و تزئینات اندک معماری مدرن را هم از پیکر معماری پاک می‌کند.

به این ترتیب در توضیح اینکه سبک مینیمال در طراحی ویلا چیست باید به سادگی و هندسی بودن آن اشاره کنیم. معمار ویلا طراحی سبک مینیمال خود را با ساده‌ترین شکل‌های هندسی پایه‌گذاری می‌کند. در معماری ویلای مسکونی مینیمال، کمترین خط، شکل و رنگ به چشم می‌خورد. بیشترین رنگ‌هایی که طراح ویلای مینیمال از آنها استفاده می‌کند، رنگ‌های خنثی مانند سفید، سیاه، خاکستری، قهوه‌ای و رنگ چوب است.

سبک ایرانی یا کلاسیک در طراحی ویلا ایرانی

برای توضیح اینکه سبک ایرانی در طراحی ویلا چیست باید به برخی ویژگی‌های طراحی ویلا ایرانی اشاره کنیم. ویلاهایی با ورودی‌های باشکوه و پر از تزئینات یکی از ویژگی‌های معماری ویلایی ایرانی است. بهره بردن از تقارن در طراحی نمای سازه و محوطه از دیگر ویژگی‌های طراحی معماری ویلا به سبک ایرانی است. وجود تراسی در ورودی ویلا با نرده‌های تزئینی ویژگی دیگر معماری ساختمان ویلایی شیک و ایرانی است. حیاط مرکزی با باغچه‌ها، آب‌نماها و عناصر متقارن در معماری ساختمان مسکونی ویلایی هم طرح ساخت ویلای ایرانی را کامل می‌کند. طراحی ویلا ایرانی به طراحی کلاسیک هم معروف است.


سبک رومی در معماری ویلایی

نمونه‌هایی از معماری ساختمان مسکونی ویلایی به سبک رومی را در گوشه‌وکنار شهر، در ساخت آپارتمان‌ها دیده‌اید. طراحی تخصصی ویلا طراحی ویلا به سبک رومی را شبیه سازه‌هایی همانند تخت جمشید یا آثار یونان باستان می‌کند. ستون‌های بلند با سرستون‌های تزئین‌شده یکی از ویژگی‌های بارز معماری ساختمان ویلایی شیک به سبک رومی است. قوس‌ها و انحناها در طراحی و ساخت ویلا به سبک رومی به‌خوبی نمایان هستند.

نمای طراحی خانه ویلایی به سبک رومی، با سیمان یا سنگ پوشیده می‌شود. به همین دلیل بیشتر سازه‌های رومی که در معماری ساختمان مسکونی ویلایی می‌بینید، به رنگ روشن و کرمی، شیری یا سفید هستند. البته در صورت بهره بردن از سنگ در نمای معماری ویلای مسکونی، از سنگ‌هایی به رنگ بژ و کرم در معماری ساختمان ویلایی شیک رومی استفاده می‌شود.

سبک روستیک در معماری ویلای مسکونی

طرح ویلا به سبک روستیک یکی از زیباترین و طبیعی‌ترین سبک‌ها در طراحی و اجرای ویلا است. طراحی ویلای روستیک شما را به یاد طبیعت و زیبایی‌های آن می‌اندازد. واژه روستیک در طراحی معماری ویلای مسکونی به‌معنای روستایی است. برای دانستن این نکته که سبک روستیک در طراحی ویلا چیست باید کلبه‌های روستایی را به یاد بیاوریم که با عناصر طبیعی ساخته شده‌اند.

معماری ویلای مسکونی به سبک روستیک خانه‌ای با نمای سنگ یا چوب است و شما را به یاد خانه‌های قدیمی شیک و مجلل ییلاق‌های انگلیسی می‌اندازد. فضای دوروبر معماری ویلایی روستیک هم فضایی طبیعی است. گل‌ها و گیاهان باغ ویلا طراحی طبیعی دارند و طراح ویلا از عناصر طبیعی و نامتقارن در محوطه‌سازی استفاده می‌کند.

طراح خانه ویلایی روستیک دکوراسیون داخلی خانه را هم بر اساس ویژگی‌های روستایی طراحی می‌کند. استفاده از درهای چوبی به سبک قدیم یکی از ویژگی‌های طراحی تخصصی ویلا در ساخت ویلای روستیک است. میز و صندلی‌های چوبی سبک قدیم هم جزو مبلمان معماری ویلایی روستیک به شمار می‌رود. لوسترهای چوبی، دیوارهای طرح سنگ یا چوب و کف‌پوش چوبی هم طرح ویلای روستیک را کامل می‌کند.


طراحی دوبلکس در معماری ساختمان ویلایی شیک

با اینکه طراحی و ساخت ویلا با روش دوبلکس بیشتر در معماری ویلاهای مدرن اتفاق می‌افتد، اما هیچ منعی برای اجرای ویلا دوبلکس در سبک‌های دیگر معماری نیست. در واقع طرح ویلا با سیستم دوبلکس می‌تواند در هر سبکی از معماری ساختمان مسکونی ویلایی ارائه شود. برای مثال طراحی ویلا ایرانی را هم می‌توان به شیوه دوبلکس انجام داد. در طراحی دوبلکس، طرح ساخت ویلا در دوطبقه پایه‌ریزی می‌شود که از راه پله‌های مرکزی در بخش کانونی معماری ساختمان ویلایی شیک با هم ارتباط دارند.

فضای کلی معماری ویلایی دوبلکس همانند دیگر سبک‌های معماری است، اما معماری مدرن در ویلاسازی دوبلکس، اتاق خواب‌ها را در طبقه بالا قرار می‌دهد. به این ترتیب پله‌ها در نقطه کانونی معماری ویلای مدرن دوبلکس قرار می‌گیرند.

این پله‌ها در طراحی و معماری ویلای مدرن، با نرده‌هایی از جنس شیشه یا مواد دیگر ساخته می‌شوند. نمایی که طراحی خانه ویلایی با این پله‌ها و نرده‌های آن پیدا می‌کند، زیبا و بی‌نظیر است.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون ویلا

طراحی پلان ویلا

پس از انتخاب سبک و طرح ساخت ویلا و انتخاب سبک مورد علاقه شما، طراح خانه ویلایی وارد مرحله طراحی ویلای شما می‌شود. طرح ساخت ویلا با توجه به چند گزینه مهم صورت می‌گیرد:

خواسته‌های شما به‌عنوان کارفرمای معماری ویلای مسکونی.

ویژگی‌های زمین مورد نظر از دید طراحی تخصصی ویلا.

بررسی پتانسیل‌های زمین زیربنای طرح ویلای شما.

توجه به موارد دیگر در معماری ویلاهای مدرن یا طراحی ویلا ایرانی.


طراحی نما در طراحی و اجرای ویلا

طراحی نما در معماری ویلایی انواع گوناگونی دارد که در رابطه مستقیم با سبک طراحی و اجرای ویلا به کار گرفته می‌شود. طبیعی است طراح خانه ویلایی نمای معماری ویلای مدرن را با توجه به سبک آن طراحی می‌کند.

طراحی ویلا ایرانی هم نمای ایرانی و کلاسیک ویژه خود را دارد. نمای معماری ویلای مدرن مینیمال هم ساده و هندسی انتخاب می‌شود. در نمای رومی ویلا طراحی به سبک سازه‌های یونان باستان و هخامنشیان صورت می‌گیرد.

در طراحی و اجرای ویلا در نماکاری به چند نکته مهم باید توجه شود:

توجه طراح ویلا به بافت منطقه و همچنین سازه‌های منطقه.

هماهنگی رنگ و فرم در طرح ساخت ویلا.

هماهنگی نمای معماری ویلایی با سبک طراحی و ساخت ویلا.

هماهنگی دکوراسیون داخلی ویلا با طراحی و معماری ویلای مدرن، کلاسیک روستیک یا دیگر سبک‌های معماری.


دکوراسیون داخلی در معماری ساختمان مسکونی ویلایی

دکوراسیون داخلی در معماری سازه‌های مدرن بر مبنای طرح‌های هندسی است. در طراحی و معماری ویلای مدرن، از مبلمان ساده و هندسی، و وسایلی استفاده می‌شود که دارای طراحی ساده هستند. دکوراسیون مینیمال نیز در معماری ویلاهای مدرن و مینیمال، ساده و هندسی طراحی می‌شود. در دکوراسیون داخلی مینیمال ویلا طراحی باید در نهایت سادگی باشد. به همین دلیل، طراحی معماری ویلای مسکونی به سبک مینیمال حتی در گذاشتن دسته‌ها و دستگیره‌ها بر روی کمدها و کابینت‌ها هم صرفه‌جویی می‌کند.

دکوراسیون داخلی در سبک‌های دیگر طراحی و ساخت ویلا نیز بر اساس ویژگی‌های همان سبک‌ها صورت می‌گیرد. طراحی ویلا ایرانی با مبلمان سلطنتی و منبت‌کاری‌شده معنا و مفهوم پیدا می‌کند. مبلمان سبک رومی نیز در طراحی تخصصی ویلا از بین مبلمان دارای طرح‌های قدیمی انتخاب می‌شود.


طراحی باغ ویلا در معماری ساختمان ویلایی شیک

در طراحی و معماری ویلای مدرن، باغ‌آرایی در طرح ساخت ویلا اهمیت زیادی دارد. در واقع می‌توانیم بگوییم طراحی خانه ویلایی مدرن تنها با معماری ویلایی باغ ویلا کامل می‌شود. سبک باغی که طراح خانه ویلایی در ویلا طراحی می‌کند هم با توجه به سبک اصلی معماری است. طرح ویلا در معماری مدرن در ویلاسازی، باغی با باغچه‌ها و اجزای نامتقارن معماری ارائه می‌کند.

در صورتی که بخواهید بدانید باغ‌آرایی در طراحی ویلا ایرانی چگونه است، باید از طراحی و اجرای ویلا به‌صورت کاملا متقارن نام ببریم. امری که کاملا متفاوت از معماری ویلای مسکونی به سبک روستیک است. معماری ویلاهای مدرن در بخش حیاط و محوطه مورد استفاده سبک مینیمال در معماری هم قرار می‌گیرد.

طراحی ورودی معماری مدرن در ویلاسازی

طرح ساخت ویلا در سردر هر خانه ییلاقی نمودار سبک معماری ویلای مسکونی است. طبیعی است سردر ورودی باغ و حیاط معماری مدرن در ویلاسازی باید مطابق با همین سبک باشد. طراحی ویلا ایرانی هم سردری مطابق با سبک ایرانی می‌طلبد. البته طرفداران طراحی خانه‌های تجملی ویلایی نیز خواهان سردری باشکوه برای باغ و ویلای خود هستند.

مطلب پیشنهادی: شهرک ویلایی

هزینه طراحی و ساخت ویلا

محاسبه هزینه طراحی و اجرای ویلا به موارد مختلفی بستگی دارد که بد نیست مروری بر آنها داشته باشیم.


هزینه طراحی پلان در معماری ویلایی

نخستین مرحله در ساخت ویلا طراحی پلان آن به‌وسیله مهندسان و معماران ساختمان است. طراحی و ساخت ویلاهای مدرن یا طراحی ویلا ایرانی هرکدام بودجه ویژه خود را نیاز دارند. طراح خانه ویلایی به سبک کلاسیک باید طرح‌های پیچیده تزئینی برای دکوراسیون سازه طراحی کند. کم‌کار بودن یا پرکار بودن طرح ساخت ویلا روی هزینه نهایی آن اثرگذار است. طراح ویلا در برابر ارائه نقشه مهندسی پلان ویلا دستمزد طرح ویلا را دریافت می‌کند.

هزینه ساخت و اجرا در طراحی تخصصی ویلا

اگر می‌خواهید بدانید بیشترین هزینه در طراحی ویلا چیست و به کدام بخش طرح ویلا تعلق دارد، باید به مرحله ساخت آن اشاره کنیم. طراحی و معماری ویلای مدرن، طراحی ویلا ایرانی و هر سبک دیگری از معماری نیاز به مصالح مشترکی برای ساخت دارند. البته طراح خانه ویلایی مصالح نمای سازه را با توجه به سبک سازه سفارش می‌دهد. مصالح ساختمانی از قیمت بالایی برخوردارند. در کنار آن هم دستمزد کارگران و دیگر دست‌اندرکاران پروژه رقم بزرگی را در بودجه طراحی و ساخت ویلا به خود اختصاص می‌دهند.


هزینه طراحی داخلی در معماری ویلای مدرن

معماری ساختمان مسکونی ویلایی در نهایت، نیاز به دکوراسیون داخلی دارد. طراحی تخصصی ویلا در طراحی خانه ویلایی شما، بهترین دکوراسیون داخلی را هم در طراحی ویلای شما ارائه می‌دهد.

هزینه طراحی ابزار هوشمندسازی در طراحی و ساخت ویلا

معماری مدرن در ویلاسازی نیاز به ابزار هوشمندسازی ساختمان دارد. با مجهز ساختن طراحی و معماری ویلای مدرن خود به ابزار خانه هوشمند، کنترل ویلای خود را از هرجای دنیا در دست بگیرید.

هزینه طراحی نمای ویلا

نمای ویلا هم باید در طرح ساخت ویلا به‌صورت دقیق مشخص شود. معماری ساختمان ویلایی شیک نیاز به نمایی شیک دارد. البته تفاوتی نمی‌کند طراحی ویلای شما به چه سبکی صورت گرفته باشد. معماری ویلایی در هر صورت نیاز به بهترین نماکاری دارد. این بخش از پروژه هم در طراحی و ساخت ویلا به بودجه قابل‌توجهی نیاز دارد.

هزینه طراحی باغ، به‌وسیله طراح ویلا

طراحی حیاط و باغ هم به‌وسیله طراح خانه ویلایی صورت می‌گیرد و بودجه مناسب خود را نیاز دارد. در صورت افزوده شدن بام سبز یا تراس سبز به طراحی خانه ویلایی مدرن هم باید هزینه آنها را به هزینه کلی پروژه اضافه کنید.اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره ساخت ویلا در تهران هستید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

طراحی معماری ویلاهای مدرن و لاکچری

معماری ساختمان ویلایی شیک شما نیاز به طراحان کارآزموده و باتجربه دارد. اگر برای معماری ساختمان مسکونی ویلایی خود نیاز به مشاوره و طراحی دارید، آن را به طراحان ویلاهای مدرن بسپارید. پیش از سفارش ویلا، انواع طرح ساخت ویلا را ببینید و بهترین آنها را انتخاب کنید.

شاید یکی از پاسخ‌های سوال طراحی ویلا چیست و چرا باید به آن اهمیت بدهیم، این باشد که انسان برای داشتن روحیه‌ای بهتر، به طبیعت نیاز دارد. معماری ویلاهای مدرن و سنتی خانه‌ای در دامن طبیعت برای شما مهیا می‌کند. طراحی و معماری ویلای مدرن شما را از استرس‌های روزمره زندگی شهری و شغلی دور نگه می‌دارد. همچنین طراحی تخصصی ویلا فضایی بی‌نظیر و آرامش‌بخش در اختیار شما می‌گذارد. فضایی که در آن با سبک کردن بار سختی‌های زندگی، به آرامش روح و روان خود دست پیدا کنید.

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: