طراحی محوطه ویلا

طراحی لنداسکیپ ویلا (معماری محوطه ویلا)

همه افراد، در رویای داشتن خانه یا ویلای ایده‌آل خود هستند. یک ویلای لوکس با بهترین کیفیت‌های ممکن. گاهی اوقات شما این فرصت گران‌بها را به دست می‌آورید که بتوانید این آرزو را برآورده کنید و در آن لحظه است که کار طراح اهمیت اساسی پیدا می‌کند. هنگام طراحی یا بازسازی ویلا، نه‌تنها باید به ایجاد فضاهای داخلی بلکه به طراحی محوطه سازی ویلا هم باید توجه کرد . معماری محوطه ویلا و همین‌طور طراحی محوطه باغ به‌اندازه قسمتی که توسط دیوارها محصور شده اهمیت دارد. علاوه بر این، دو حوزه داخلی و خارجی باید باهم ارتباط متقابل برقرار کنند. با این اوصاف ما به سراغ نکات طراحی لنداسکیپ ویلا رفتیم تا بدانیم هنگام طراحی محوطه ویلا چه چیزهایی را باید مدنظر قرارداد. پس همراه ما باشید.


مراحل طراحی لنداسکیپ ویلا

طراحی لنداسکیپ ویلا باید هویت و خواسته‌های مشتری را منعکس کند در زیر به مراحل مختلف طراحی محوطه سازی ویلا اشاره می‌کنیم.


مرحله اول طراحی لنداسکیپ ویلا (درک خواسته‌ها)

اولین کاری که در فرایند طراحی محوطه ویلا باید انجام در نظر گرفت، شناسایی ویژگی‌های خاص مکان و نیازهای شخصی مشتری است. آنچه ما برای طراحی محوطه باغ و طراحی محوطه ویلا باید بپرسیم این است چه چیزهایی را باید طول طراحی در نظر بگیریم؟ مالک ویلا چه استفاده‌ای قرار است از ویلا بکند؟ در واقع عناصر مهم در درک خواسته‌های مشتری برای طراحی محوطه‌ سازی ویلا عبارت‌اند از:


اندازه

اندازه نقش اساسی در طراحی محوطه باغ و طراحی محوطه ویلا دارد. به طور مثال محوطه یک باغ بزرگ را باید متفاوت از یک پاسیو کوچک در پشت خانه یا یک روف‌گاردن طراحی کرد. پس اول اندازه ویلا را در نظر بگیرید تا بتوانید یک معماری محوطه ویلا اصولی داشته باشید.


نوع استفاده

هدف مشتری یکی دیگر از عناصر اساسی برای طراحی محوطه ‌سازی ویلا است. به طور مثال برای اینکه یک طراحی لنداسکیپ ویلا حرفه‌ای داشته باشید از مشتری بپرسید آیا از ویلا به عنوان یک محیط خصوصی می‌خواهد استفاده کند یا تصمیم دارد که در آنجا مهمانی‌های بزرگ برگزار کند؟ یا اینکه آیا تمایل دارد در بیرون ویلا هم غذا درست کند؟ در واقع درک سبک زندگی صاحب‌خانه آینده می‌تواند کمک زیادی برای طراحی معماری محوطه ویلا باشد. به همین دلیل، توصیه می‌شود مدت‌زمان مشخصی را صرف گفتگو با آنها، بررسی عادات و آرزوهایشان کنید تا یک طراحی لنداسکیپ ویلا بی‌نظیر داشته باشید.


آب‌وهوا

از اصول مهم دیگر در طراحی محوطه ‌سازی ویلا و طراحی محوطه باغ آب‌وهواست. مثلاً نمای بیرونی یک ویلا در کنار دریای خزر در مقایسه با یک کلبه در کوه‌های طالقان یا یک اقامتگاه با استخر در مرکز یک شهر بزرگ، نیازهای بسیار متفاوتی دارند. در طراحی محوطه ویلا باید جهت خانه را باتوجه‌به خورشید، جریان هوا، وجود مناظر طبیعی مانند تپه‌ها، درختان و ساختمان‌های مجاور در نظر گرفت.


سایر جنبه‌های فنی که در طراحی محوطه ویلا باید ارزیابی شوند عبارت‌اند از:

وجود یک پانوراما

شیب زمین

نوع خاک

خطر احتمالی آتش‌سوزی جنگل

زهکشی آب باران

سهولت دسترسی و حمل‌ونقل

اتصال به خدماتی مانند لوله‌های انرژی، گاز، آب

هنگامی که تمام ویژگی‌های مفید برای طراحی معماری محوطه ویلا را در نظر گرفتید، می‌توانید برای طراحی محوطه باغ و طراحی محوطه ویلا اقدام کنید.


مرحله دوم طراحی لنداسکیپ ویلا (مفهوم)

نکته‌ای که در طراحی محوطه ویلا و طراحی محوطه باغ باید به آن توجه کرد این است که دیگر نمی‌توان فضای بیرون از خانه را به عنوان یک منطقه خارج از خانه در نظر گرفت. برعکس، باید آن را در امتداد فضای داخلی دانست. در واقع، ما فقط در مورد گیاهان و برخی از مبلمان باغ صحبت نمی‌کنیم، بلکه در مورد مسائل صرفاً معماری مانند کف و دیوار صحبت می‌کنیم که باید در جزئیات طراحی لنداسکیپ ویلا در نظر گرفته شوند؛ بنابراین چه در طراحی محوطه ویلا و چه در طراحی محوطه باغ از پیکربندی فضاها تا مواد، از انتخاب گیاهان تا اشیاء تزئینی، هر عنصر بر عنصر بعدی تأثیر می‌گذارد و تحت‌تأثیر آن قرار می‌گیرد و یک کل ارگانیک و هماهنگ را ایجاد می‌کند.

علاوه بر این در این مرحله از معماری محوطه ویلا، یک طراح خوب مفاهیم مختلفی را آماده می‌کند، به شکلی که بتواند افکار خود را به مشتری منتقل کند و به آنها امکان ارزیابی احتمالات مختلف را بدهد. جزئیات طراحی محوطه ویلا و طراحی محوطه باغ می‌تواند یک طرح منطقی، حرفه‌ای و مفهومی باشد که به بهترین وجه با نیازهای خاص مشتری منطبق باشد. در واقع سلیقه مشتری ارزیابی می‌شود و بعد طراحی محوطه‌ سازی ویلا شروع می‌شود.


مرحله سوم طراحی لنداسکیپ ویلا (فضای سبز)

هنگام طراحی لنداسکیپ ویلا، گیاهان و گل‌ها نقش بسیار مهمی دارند. خواه یک باغ بزرگ باشد یا یک تراس با چشم‌انداز، هدف بهره‌برداری مؤثر از فضاها و ایجاد فضای سبزی است که هماهنگی و در صورت امکان، منظره بهتری را بسازد. علاوه بر این، در معماری محوطه ویلا باید مراقب بود که گیاهان انتخاب شده برای آب‌وهوای که در آن قرار دارید مناسب باشند. به طور کل، یک ایده خوب برای طراحی محوطه ویلا و طراحی محوطه باغ این است که با مشتری در مورد میزان فضایی که قصد دارند به فضای سبز اختصاص دهند توافق کنید و سپس بر اساس آن طرح خود را تنظیم کنید. توجه کنید در طراحی محوطه ‌سازی ویلا رنگ گل‌ها باید با درنظرگرفتن سایه‌های خانه و سبک مبلمان انتخاب شوند.


مرحله چهارم طراحی لنداسکیپ ویلا (سقف)

نحوه جهت‌گیری خانه، وجود یا عدم وجود سایبان، آفتاب و آب‌وهوا همگی در طراحی لنداسکیپ ویلا نقش مهمی دارند. این اطلاعات باید با استفاده‌ای که صاحب‌خانه قصد دارد از فضای بیرونی خود داشته باشد تکمیل و در طراحی محوطه ویلا یا طراحی محوطه باغ لحاظ شود. بعد از پاسخ مالک امکاناتی در برخی از قسمت‌های فضای خارجی پدیدار می‌شود. به طور مثال در طراحی محوطه ‌سازی ویلا و طراحی محوطه باغ چترها یا بادبان‌ها همه‌کاره‌ترین و کم‌تقاضاترین ابزارها هستند، اما اگر سطح کافی دارید، می‌توانید آلاچیق را انتخاب کنید، سازه‌هایی که ظاهری کلاسیک می‌بخشند به دلپذیرتر کردن محیط کمک می‌کنند و در طراحی محوطه سازی ویلا بسیار کاربرد دارند.


مرحله پنجم طراحی لنداسکیپ ویلا (مبلمان)

انتخاب مبلمان شاید مهم‌ترین بخش از کل فرایند طراحی محوطه ویلا یا طراحی محوطه باغ باشد. یک انتخاب آگاهانه باید از مفهومی شروع شود که به بهترین وجه باسلیقه مشتری مطابقت دارد. اولین کاری که طراحان معمولاً در مرحله مبلمان برای طراحی لنداسکیپ ویلا یا طراحی محوطه باغ انجام می‌دهند این است که:

کاتالوگ‌های خود را برای مرور کلی بررسی می‌کند. در ضمن از کارفرما پلن‌های پروژه معماری محوطه ویلا و طراحی محوطه باغ و هرگونه رندر یا عکس را درصورتی‌که وجود دارد درخواست می‌کنند.

در مرحله بعدی طراحی محوطه‌ سازی ویلا یا طراحی محوطه باغ مقایسه بر اساس برداشت‌های اولیه پس از خواندن کاتالوگ‌ها است. برخی از معماران در معماری محوطه ویلا ایده‌های روشنی دارند و می‌توانند محصولات را به‌خوبی انتخاب کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند یک یا چند محصول را به مشتری نشان دهند و انتخاب را به مشتری بسپارند.

در مرحله بعدی معماری محوطه ویلا هنگامی که مبلمان انتخاب شد، معماران یک پلان طبقات را با چیدمان مبلمان می‌سازند که درک طرح و جلوه مبلمان را در یک نگاه آسان می‌کند. در این بخش از طراحی محوطه ‌سازی ویلا تمامی جزئیات به همراه طراح از جمله هرگونه نیاز به راه‌حل‌های سفارشی تا رسیدن به راه‌حل ایده‌آل ارزیابی می‌شود .

بخش دیگری از معماری محوطه ویلا انتخاب پارچه و رنگ برای به‌دست‌آوردن رضایت مشتری است. به همین دلیل طراحان همیشه نمونه‌های لازم برای انتخاب مناسب برای مشتری ارسال می‌کنند. پس از مشخص‌شدن تمام انتخاب‌های ممکن، گام بعدی طراحی لنداسکیپ ویلا، تهیه آلبومی از تصاویر محصولات و پارچه‌های انتخابی است که باید در نهایت به تأیید مشتری برسد.

علاوه بر این طراحان می‌توانند به مشتری داشتن یک آشپزخانه در فضای باز را پیشنهاد دهند. چرا که وجود آشپزخانه در فضای خارجی ویلا بسیار شیک است و مالک می‌تواند ساعت‌های زیادی در روز را در آنجا سپری کند. در صورت رضایت مشتری طراح می‌تواند دست به معماری محوطه ویلا برای بخش آشپزخانه بزند.


مرحله ششم طراحی لنداسکیپ ویلا (روشنایی)

یکی از مهم‌ترین مراحل در معماری محوطه ویلا نورها هستند. چرا که نورهای فضاهای بیرونی عناصر تزئینی بسیار خوبی هستند که می‌توانند فضایی بسیار احساسی به محیط ببخشند و جالب‌ترین وسایل یا فضاهای سبز را برجسته کنند. مهم‌تر از همه، آنها امکان لذت‌بردن از فضای باز، حتی در تاریکی را، در راحتی و ایمنی کامل فراهم می‌کنند؛ بنابراین برای طراحی محوطه‌ سازی ویلا محصولات نورپردازی باکیفیت نیاز است که آنها با مبلمان هماهنگ کرد.


طراحی محوطه ویلا

فرایند معماری محوطه ویلا یک کار پیچیده است به همین خاطر هنگام طراحی محوطه ‌سازی ویلا باید به برخی نکات توجه کنید که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

در روند طراحی محوطه سازی ویلا و طراحی محوطه باغ باید به انتخاب همکاران واجد شرایط، مدیریت عملیاتی و مستند پروژه، ایجاد گزارش و مسائلی ازاین‌دست توجه کنید.

هنگام شروع پروژه طراحی محوطه ویلا تمام جوانب کار را از عملکرد گروه اجرا تا سلیقه مشتری به طور کامل بررسی کنید تا طراحی محوطه سازی ویلا حرفه‌ای داشته باشید.

در طراحی محوطه ویلا و باغ برای طراحی مبلمان، مدیریت فضا و روشنایی از مشاوران تخصصی استفاده کنید تا معماری محوطه ویلا بی‌نظیری را ارائه دهید.=

طراحی لنداسکیپ ویلا یک نوع معماری محوطه ویلا است که برای ساخت ویلا در مناطق بکر و طبیعی استفاده می‌شود. این طراحی بر اساس اصول طبیعت‌گرایانه و همچنین توجه به جزئیات فضای باز ویلا و یا باغ انجام می‌شود. طبق اصول طراحی محوطه ‌سازی ویلا خانه باید به‌گونه‌ای طراحی شود که با محیط پیرامون خود همخوانی داشته باشد. برای این منظور، معماران و طراحان از جنس و رنگ‌هایی که با محیط پیرامون هماهنگی دارند استفاده می‌کنند.

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: