طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکس می‌تواند یک کار چالش‌برانگیز برای صاحبان خانه باشد، زیرا عناصر زیادی وجود دارد که برای ایجاد تعادل بین جنبه‌های مختلف طراحی در دو طبقه باید در نظر گرفته شود. در این‌جا ما تعدادی از بهترین ایده‌های نمای داخلی ویلا دوبلکس را که می‌توانید برای ساخت ویلای خود در نظر بگیرید، گردآوری کرده‌ایم تا با استفاده از آنها بتوانید نمای داخلی ویلا دوبلکس خود را شیک و کاربردی کنید. با این حال در نظر بگیرید که اطلاعات موجود در این مقاله، تنها یک راهنما برای ارتقاء ایده‌های شما درباره نمای داخلی ویلا دوبلکس است. برای این‌که یک ساختمان شیک بسازید حتما باید از یک طراح که سابقه طراحی داخلی ویلا دوبلکس را داشته باشد کمک بگیرید.


طراحی داخلی ویلا دوبلکس و نکات آن

منظور از ویلا دوبلکس معمولاً دو آپارتمان با ورودی‌های مشترک است. آپارتمان‌ها ممکن است در کنار هم یا در دو طبقه قرار گیرند که توسط یک راه پله به هم متصل شده‌اند.

وقتی صحبت از نمای داخلی ویلا دوبلکس به‌میان می‌آید، می‌توان کارهای زیادی را برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس انجام داد. این طراحی می‌تواند دو تم متفاوت در هر طبقه یا هر واحد را شامل شود که با ادغام طرح در راه‌پله یا فضای لابی (در صورت قرار گرفتن در کنار یکدیگر) یکپارچه شوند.

یکی از بهترین مزایای خانه دوبلکس، دیوار دوبله است که در دو طبقه از بالا تا پایین ادامه پیدا کرده است. شما می‌توانید از این دیوار برای نصب یک تابلوی نقاشی بزرگ استفاده کنید تا به فضای ویلا ابهت و جلال دهد. از آنجایی که فضای این دیوار بسیار بزرگ است، می‌توانید از رنگ‌های مختلف کاغذ دیواری و یا حتی بافت‌دهی بخشی از دیوار در کنار تابلو نصب شده استفاده کنید.


پیشنهادات رنگ برای ویلای دوبلکس

انتخاب یک رنگ ایده‌آل در حین انجام طراحی داخلی ویلا دوبلکس بسیار مهم است، زیرا ظاهر کل خانه به همین عنصر بستگی دارد. در این‌جا چند ایده برای رنگ‌کردن نمای داخلی ویلا دوبلکس ارائه شده‌اند که می‌توانید از آنها برای رنگ‌آمیزی قسمت‌های مختلف خانه دوبلکس خود استفاده کنید.


قرمز برای ویلای دوبلکس

این رنگ برای مناطقی که نیاز به هیجان، گرما و ظرافت دارد ایده‌آل است. قرمز نشان‌دهنده انرژی و اشتیاق است. بنابراین در برای اتاق‌خواب‌ها کمتر پیشنهاد می‌شود. در عوض این رنگ برای فضای نشیمن یا فضاهایی که در آن با خانواده وقت می‌گذرانید عالی است.

اگر خانه دوبلکس متعلق به یک زوج جوان است، رنگ قرمز در برخی از قسمت‌های اتاق‌نشیمن ایده خوبی است.


سفید برای ویلای دوبلکس

رنگ سفید رنگ آرامش، پاکی و صفا است. با هر ترکیب رنگی زیبا به نظر می‌رسد. در نمای داخلی ویلا دوبلکس خود می‌توانید از رنگ سفید در سقف‌ها استفاده کنید تا اتاق روشن و جادار به‌نظر برسد.


صورتی برای ویلای دوبلکس

این رنگ نشان‌دهنده شادی و نشاط است و در هر اتاق یا منطقه‌ای قابل استفاده است. صورتی باعث می‌شود اتاق بزرگ‌تر و روشن‌تر به‌نظر برسد، زیرا نور را منعکس می‌کند. این رنگ اغلب در اتاق کودکان هنگام طراحی داخلی ویلا دوبلکس استفاده می‌شود. می‌توانید سایه‌های روشن‌تری را برای اتاق‌خواب اصلی یا لابی انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از آن در ترکیب با رنگ‌های خنثی دیگر مانند خاکستری استفاده کنید.


آبی برای ویلای دوبلکس

آبی یک رنگ عالی برای اتاق خواب است. هنگام انجام طراحی داخلی ویلا دوبلکس، سایه روشن‌تری از رنگ آبی انتخاب کنید تا حس آرامش را به فضا اضافه کنید.

به طور کلی، رنگ‌های پاستلی روشن در طراحی داخلی ویلا دوبلکس بهترین عملکرد را دارند. اگر می‌خواهید فضاها را از هم جدا کنید، از رنگ‌های تیره و متضاد استفاده کنید. به عنوان مثال، یک کتابخانه می‌تواند با رنگ تیره در کنار نشیمن باشد و با لامپ‌های فوکوس برای مطالعه روشن شود.


مبلمان برای نمای داخلی ویلا دوبلکس

مبلمان یک عنصر ضروری در طراحی داخلی خانه دوبلکس است. طراحی داخلی ویلا دوبلکس ممکن است به‌دلیل وجود قسمت‌های نشیمن متعدد، شبیه یک هتل شود. این مشکل را می‌توان با استفاده از مبلمان‌های شیک و مد روز حل کرد. هنگام خرید مبلمان، لازم نیست ست‌هایی که انتخاب می‌کنید مشابه هم باشند، اما باید با هم همانگ شوند. علاوه بر این، لازم است هر سری مبل با اثاثیه یا لوازم خانه در قسمتی که در آن قرار می‌گیرد هماهنگ شود.

مبلمان داخلی ویلای شما می‌تواند سنتی، مدرن، معاصر و انتقالی باشد.

سنتی: طراحی سنتی بر ظرافت و سادگی تاکید دارد. ویژگی‌های اصلی رنگ‌های عمیق و تُن چوب، جزئیات تزئینی و انواع عناصر زینتی است.

مدرن: سبک مبلمان مدرن با خطوط صاف و واضح، طراحی ساده، پالت رنگ خنثی و مواد «سرد» (مثل فلز) مشخص می‌شود. این سبک از هنرهای تزئینی منشاء گرفته و در قرن بیستم آغاز شده است.

معاصر: طراحی مبلمان معاصر سبکی را توصیف می‌کند که بر اساس زمان حال است. با این توصیف این نوع مبلمان تا حد زیادی شبیه به انواع مدرن است. سبک مبلمان معاصر ممکن است دارای خطوط صاف و یا منحنی باشد.

انتقالی: این نوع مبلمان مخلوطی از انواع سنتی و مدرن است. این سبک ممکن است یک طرح مبلمان سنتی را با مواد فولادی و عناصر شیشه‌ای ترکیب کند.


چیدمان برای نمای داخلی ویلا دوبلکس

خانه‌های دوبلکس انواع مختلفی دارند و روش‌های گوناگونی برای چیدمان و طراحی داخلی ویلا دوبلکس وجود دارد که تا حدود زیادی وابسته به محل قرار گیری پله است. در برخی از ویلاها یک پلکان مارپیچ در وسط ساختمان برای اتصال دو طبقه در نظر گرفته می‌شود که نقطه کانونی ساختمان به‌شمار می‌آید. با این حال، ممکن است در نمای داخلی ویلا دوبلکس، پله‌ها در کنار قرار داده شوند. آنها می‌توانند مرمری، چوبی، شیشه‌ای یا ترکیبی از جنس‌های مختلف باشند.

برای یک میز ناهارخوری در قسمت نشیمن یا آشپزخانه، می‌توانید از انواع میز معاصر، بلند و یا چوبی استفاده کنید. انتخاب وابسته به مبلمان چیده شده در آن قسمت از خانه است. اگر می‌خواهید فضا را روشن‌تر نشان دهید، از رنگ‌های روشن استفاده کنید و اگر می‌خواهید فضا را شیک‌تر نشان دهید، از رنگ‌های تیره استفاده کنید. برای نشستن دور میز می‌توانید از یک نیمکت بدون پشت در یک طرف دیوار با کوسن‌های رنگارنگ به‌عنوان پشتی استفاده کنید. طرف دیگر میز ناهارخوری می‌توانید صندلی داشته باشید.

اگر می‌خواهید به فضای ناهارخوری خود شکوه ببخشید، میزهایی با پایه‌های منحنی را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید صندلی‌های بدون پشت و پهن را با انواع دسته‌دار ترکیب کنید.


کفپوش و نورپردازی برای نمای داخلی ویلا دوبلکس

برای کفپوش در طراحی داخلی ویلا دوبلکس گزینه‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید بسته به مبلغی که می‌خواهید خرج کنید و سلیقه خود، از بین آنها انتخاب کنید. شما می‌توانید برای هر قسمت از خانه خود کفپوش متفاوتی انتخاب کنید. می‌توانید کفپوش چوبی را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید و سنگ مرمر ایتالیایی را برای اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری تا این قسمت از خانه را بزرگ‌تر و جادار تر نشان دهید.

برای بالکن‌ها می‌توانید از کاشی‌های سفالی در یک قسمت از دیوار یا کف استفاده کنید تا ظاهری قدیمی به این قسمت‌ها بدهید.

برای نورپردازی، می‌توانید چراغ‌های سقف کاذب، چراغ‌های آویز یا لوسترها را با توجه به نیاز خود و نیازهای نمای داخلی ویلا دوبلکس انتخاب کنید. آویزان کردن یک لوستر بزرگ و پرنور، که از سقف طبقه بالای دوبلکس شروع شده و تا طبقه پایین ادامه پیدا می‌کند، می‌تواند یک ایده باشکوه برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس محسوب شود.


سبزتر کردن طراحی داخلی ویلا دوبلکس

به عنوان بخشی از نمای داخلی ویلا دوبلکس، می‌توانید گیاهان سبز رنگ استفاده کنید. کافی است با گنجاندن چند گیاه، رنگ زندگی را به اتاق نشیمن خود بیاورید. همیشه بهتر است گیاهان زنده را نسبت به گیاهان مصنوعی انتخاب کنید. بهتر است از گیاهان بزرگ برای قراردادن در کناره‌های اتاق استفاده کنید. اگر نور کمی دارید، گیاهانی مثل پیتوس و نخل شامادورا می‌توانند مناسب باشند. گلدان‌های کوچک‌تر برای قراردادن روی میز مناسب‌ هستند.

اگر طبقه پایین دوبلکس شما در سطح زمین باشد، منطقی است که فضای سالن به سمت ایوان باز باشد. به این ترتیب، می‌توانید طراحی داخلی ویلا دوبلکس را به گونه‌ای انجام دهید که یک ایوان پر از گل و گیاه داشته باشید. حتی می‌توانید برای جذاب کردن نمای داخلی ویلا دوبلکس استخری بسازید که به سالن متصل است! جایگزین عملی دیگر یک باغ کوچک مخلوط شده با فضای نشیمن است؛ این طرح، از جمله جدیدترین مدل‌های طراحی داخلی ویلا دوبلکس محسوب می‌شود. قراردادن یک پاسیو با دیوارهای شیشه‌ای در وسط هم یک ایده جذاب است که به شما کمک می‌کند یک فضای پر از گل و گیاه را ایجاد کنید و از هر طرف خانه مثل یک نگین الماس به آن نگاه کنید.


طراحی داخلی ویلا دوبلکس جنبه‌های متفاوتی دارد. رنگ‌ها، محل پله، مبل‌ها، کفپوش و تزئینات گیاهی بخشی از نمای داخلی ویلا دوبلکس محسوب می‌شوند. برای زیباتر کردن نمای داخلی ویلا دوبلکس لازم است در عین تفاوت، هماهنگی بین اجزاء مختلف وجود داشته باشد و تم کلی خانه و یا هر طبقه/واحد یکسان باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، آینه‌های بزرگ، قفسه کتاب و دکور هم می‌توانند بخشی از نمای داخلی ویلا دوبلکس محسوب شوند. برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس لازم است از متخصص در این زمینه کمک بگیرید. کافی است نیازها و بودجه خود را برای او توضیح دهید تا یک طراحی مناسب و مقرون به صرفه را برای شما انجام دهد.

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: