بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا فضای اصلی یک ویلا را برای شما حفظ می‌کند، اما فضای قدیمی و فرسوده ویلا را تبدیل به فضایی زیباتر و مدرن‌تر می‌کند. شاید این موضوع فکر شما را هم درگیر کرده باشد که ویلای قدیمی و فرسوده خود را بکوبید و از نو بسازید، یا اینکه به بازسازی آن بپردازید؟

با ما همراه باشید تا نگاهی به بازسازی بخش‌های مختلف یک ویلا داشته باشیم.

بازسازی ویلا با توجه به بخش‌های مختلف آن:

بخش‌های مختلفی از یک ویلا ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشد:

1- بازسازی ویلا از پایه، و استحکام بخشیدن به ساختار ویلا:

گاهی سازه شما بسیار فرسوده است و نیاز دارد تا پایه‌های آن مورد بررسی، و در صورت نیاز، مورد بازسازی قرار گیرد. بازسازی، در چنین شرایطی، نیاز به مهندسان ماهر و متخصص دارد. بازسازی ساختاری یک ویلا زمان و هزینه زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. در بازسازی ساختاری از پایه، ممکن است تاسیسات لوله‌کشی آب، گرمایش و سرمایش و حتی برق‌کشی هم نیاز به بازسازی داشته باشند.

2- بازسازی ویلا و تغییر دکوراسیون داخلی آن:

در بسیاری موارد، پایه‌های ویلای شما محکم است و ایرادی ندارد، اما شما دوست دارید ظاهر و دکوراسیون آن تغییر کند و به سبک دل‌خواه شما دربیاید. برای مثال، بسیاری افراد دوست دارند ویلاهای به سبک قدیمی و دارای آشپزخانه‌های قدیمی را تبدیل به ویلاهایی مدرن، با آشپزخانه‌های اپن کنند. تغییر دکوراسیون در بازسازی ویلا همراه با خراب کردن دیوارها، تغییر کاربری فضاها و افزودن فضاهای جدید است.

بازسازی دکوراسیون داخلی یک ویلا در بسیاری موارد، همراه با تغییر پوشش کف، سقف، دیوارها و حتی تغییر درها و پنجره‌ها است. این نوع تغییرات در بازسازی یک ویلا، فضایی متفاوت از فضای قدیمی ساختمان برای شما رقم می‌زند. چنین تغییراتی همانند آن است که شما وارد ویلایی جدید می‌شوید. تهیه و چیدمان مبلمان یک ویلا نیز می‌تواند جزو درخواست‌ها و سفارش‌های شما باشد.

3- بازسازی ویلا، تغییر کاربری و افزودن بخش‌هایی به آن:

برخی مالکان دوست دارند در کنار تغییرات ظاهری یا ساختاری ویلا، بخش‌هایی به آن افزوده شود یا کاربری بخش‌هایی از آن تغییر کند. برای مثال ممکن است افزودن استخر، فضای بازی کودکان یا بزرگ‌سالان، فضای سبز، فضای پیاده‌روی، آلاچیق، روف گاردن، تراس گاردن و... مورد نظر شما باشد. زمان و هزینه بازسازی در چنین شرایطی، تنها با دانستن مقدار تغییرات مشخص می‌شود.

4- بازسازی ویلا و بهبود ویژگی‌های ظاهری آن:

نقاشی درها، پنجره‌ها و دیوارها، نقاشی دیواری پذیرایی یا اتاق‌های ویلا، بازسازی یا تغییر مصالح کف و دیوارها از نمونه موارد بازسازی سطحی و ظاهری ویلا است که زمان زیادی نیاز ندارد. افزودن کمدهای دیواری یا تغییر و بهبود آنها را نیز می‌توانیم جزو تغییراتی در همین سطح قرار دهیم. تغییر سیستم روشنایی یا طراحی نورپردازی در بازسازی یک ویلا هم می‌تواند در ردیف چنین تغییراتی قرار گیرد. بازسازی ظاهری ویلا زمان زیادی نیاز ندارد، اما تعیین زمان دقیق بازسازی پس از دیدن ویلا مشخص می‌شود.

5- بازسازی ویلا و تعمیر تاسیسات فرسوده مکانیکی و الکتریکی آن:

گاهی مهم‌ترین مشکل یک ویلا فرسوده شدن تاسیسات مکانیکی آن، مانند لوله‌کشی آب و تاسیسات برقی آن است. در چنین مواردی که بیشتر اوقات همراه با بازسازی ظاهری ویلا است، همکاران ما به بازسازی تاسیسات آب، برق، گاز و حتی سیستم ایمنی ویلای شما می‌پردازند.

مراحل بازسازی ویلا:

مراحل بازسازی یک ویلا را در چند مرحله می‌توانیم خلاصه کنیم:

* دیدن ویلا و برآورد هزینه بازسازی:

نخستین قدم پیش از بازسازی یک ویلا، دیدن آن به‌وسیله کارشناسان و مهندسان ما است. در این دیدار، مقدار بازسازی و تغییرات مورد نظر شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از آن، هزینه بازسازی تعیین می‌شود و مدت‌زمان مورد نیاز برای بازسازی نیز مشخص می‌گردد. نیاز به مجوزهای قانونی در ایجاد تغییرات و افزودن فضاهای جدید هم در همین مرحله مورد توجه قرار می‌گیرد.

* کشیدن نقشه بازسازی ویلا:

اکنون زمان کشیدن نقشه بازسازی برای ویلای شما فرا رسیده است. نقشه بازسازی هر ویلا با توجه به امکانات سازه و نظرات شما طراحی می‌شود. بهترین و کارآمدترین نقشه‌ها بدون داشتن دکوراسیونی زیبا، چشمگیر نخواهد بود. طراحی دکوراسیون ویلا نیز با دقت بسیار در این مرحله انجام می‌شود.

* تهیه مصالح، استخدام نیروی انسانی و آغاز بازسازی ویلا:

اکنون زمان آغاز تخریب و نونوار کردن ویلای شما فرا رسیده است. مصالح مورد نیاز فراهم می‌شود، نیروی انسانی استخدام می‌شوند و بازسازی سازه آغاز می‌گردد.

* چیدمان دکوراسیون ویلای بازسازی شده:

برخی از سفارش‌دهندگان ویلایی با مبلمان کامل سفارش می‌دهند. پس از پایان بازسازی یک ویلا، نوبت به تمیز کردن و چیدمان دکوراسیون آن می‌رسد. اجزای دکوراسیون پیش از این به‌وسیله طراحان دکوراسیون، و با توجه به نظر شما انتخاب و تهیه شده‌اند.

* تحویل ویلای بازسازی‌شده:

پس از پایان روند طراحی، بازسازی و چیدمان دکوراسیون داخلی، ویلای شما آماده است و تحویل شما می‌شود.

صفر تا صد بازسازی ویلا در کرج

بازسازی ویلا و آپارتمان، یک راهکار اقتصادی برای افزایش قیمت ساختمان‌های قدیمی و ایجاد تنوع در محیط داخلی و خارجی است. بازسازی معمولا توسط مهندس معمار و طراح داخلی صورت می‌گیرد و قواعد خاص خود را دارد. اگر با جستجوی کلمه بازسازی به این صفحه آمده‌اید، حتما فکر می‌کنید ظاهر خانه‌تان دیگر قدیمی و کهنه به نظر می‌رسد و این موضوع سبب دلزدگی شما شده است. از طرفی با نگاه به قیمت‌های سرسام‌آور مسکن، تصور خرید خانه نوساز امری محال به نظر می‌آید. در این مطلب توجه شما را به بازسازی ویلا در کرج جلب می‌‎کنیم که با ایجاد تغییرات جذاب و حیرت‌آور می‌تواند محیط زندگی شما را به یک فضای دلچسب، شیک و کاملا جدید تبدیل کند.

بازسازی یا بهسازی؟

در بسیاری از مطالب و آگهی‌ها، نام بازسازی و بهسازی در کنار یکدیگر آمده و این مسئله باعث شده برخی افراد این دو مقوله را یکسان فرض کنند. در صورتی که تفاوت فاحشی بین بازسازی و بهسازی وجود دارد. بهسازی کلیه اقداماتی است که روی اسکلت و المان‌های باربر یک ساختمان، مثل تیر، ستون، دال سقف و ... انجام می‌‎دهیم تا این اجزا تقویت شوند و در برابر عواملی مثل زلزله، سیل، حریق و باد بهتر مقاومت کنند.

حال آن که در بازسازی ویلا در کرج، کل توجه ما بر روی ظاهر بنا است که با تغییر مصالح، حذف و اضافه کردن المان‌های جدید، مطابق سلیقه مالک تغییر پیدا می‌کند. بازسازی در کلیه اتاق‌های منزل و محیط‌های داخلی و خارجی قابل انجام است. اگر قصد بازسازی ویلا در کرج یا هر شهر دیگری را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

بازسازی ویلا در کرج شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

در این قسمت می‌خواهیم توجه شما را به نقاطی از خانه که با بازسازی می‌توان آن‌ها متحول کرد، جلب کنیم. ایده‌هایی مثل بزرگ‌تر کردن ابعاد پنجره‌ها، تغییر کابینت و تعویض کاشی، علاوه بر این که ظاهر ویلا را دگرگون می‌کنند، در رفع مشکلاتی مثل تنگ و تاریک بودن فضای داخلی مؤثر هستند.

درب و پنجره

درب و پنجره از مهم‌ترین اجزای ساختمان به حساب می‌آیند که هم بر داخل و هم خارج بنا اثر می‌‌گذارند. در بسیاری از پروژه‌های بازسازی ویلا در کرج، دیده شده که با تغییر متریال درب و پنجره و همچنین جایگذاری درست آن‌ها، می‌توان بهره‌مندی ساختمان از نور طبیعی را افزایش داد. انتخاب مدل‌ درب‌های امروزی با پنجره‌های از کف تا سقف، به کلی فضا را عوض می‌کند و ساختمان شما را مدرن‌تر نشان می‌دهد.

آشپزخانه و نشیمن

همان طور که می‌دانید آشپزخانه قلب هر خانه است و انتخاب‌های زیادی برای بازسازی آن وجود دارد. از رنگ و ابعاد کاشی و سرامیک گرفته، تا ظاهر کابینت‌ها و مدل شیرآلات. همه این اجزا باید در حداکثر هماهنگی با یکدیگر انتخاب شوند و با سایر بخش‌ها مثل نشیمن هارمونی داشته باشند. امروزه برای کف‌سازی نشیمن و اتاق‌ها، انتخاب‌های زیادی از جمله سرامیک، اسلب، لمینت، پارکت و ... وجود دارد که طراح با توجه به بودجه و خصوصیات فضای داخلی به شما پیشنهاد می‌کند. تعیین محل درست قرارگیری تلویزیون و تزیینات دیوار پشت آن، انتخاب رنگ و پوشش مناسب برای دیوارها، به‌کارگیری آینه دکوراتیو، چینش اصولی مبلمان و ... از دیگر نکات مهم هنگام بازسازی ویلا در کرج به حساب می‌آیند.

مارا در شبکه های احتماعی دنبال کنید
با ما در ارتباط باشید
تلفن تماس: